Z tego lektury dowiesz się:

- czym jest procent składany
- jak zostać milionerem
- czego nie uświadamiają sobie ludzie, którzy nie odkładają 10% swoich dochodów
- jak przestać martwić się o pieniądze
- jak zbudować pasywny dochód
- jak osiągnąć niezależność finansową.

Data dodania: 2009-09-24

Wyświetleń: 2077

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co by się stało, gdybym powiedział Ci, że możesz zarabiać niewiele, ale i tak zostać milionerem w ciągu swojego życia?

Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu idei procentu składanego, która polega na tym, że odkładasz co miesiąc pewną niewielką kwotę pieniędzy i inwestujesz ją z zyskiem np. przez 30 lat, aż zgromadzisz kwotę jednego miliona złotych.

I teraz zaczyna się problem. Jak to się dzieje, że tysiące ludzi znają tą ideę, ale prawie nikt jej nie stosuje?

Istnieją dwa nieznane ludziom powody, których poznanie sprawi, że jednak zaczniesz oszczędzać np. 10% swojego dochodu i budować swoją fortunę.

Wizja posiadania miliona po 30 latach oszczędzania, nie jest wystarczająco motywująca dla większości ludzi. W końcu nie wiadomo, czy ktoś dożyje, ile będzie wart ten milion w tym czasie, a dookoła nas jest wiele pokus do wydania pieniędzy już dzisiaj.

Jak wynika z największej w Polsce ankiety na temat niezależności finansowej, większość ludzi stale martwi się o pieniądze i żyje w ciągłej niepewności.

Rozwiązaniem tego problemu jest zbudowanie, tak zwanego bufora finansowego, czyli odłożenie sobie kwoty pozwalającej przeżyć rok bez konieczności pracy.

Jeśli zaczniesz oszczędzać 10% swojego dochodu i będziesz z zyskiem to inwestować, już w perspektywie kilku lat masz ogromne szanse zgromadzić bufor finansowy i przestać martwić się o pieniądze.

Kilka lat później Twój pasywny dochód z zysków kapitałowych będzie w stanie pokryć koszty Twoich posiłków - to tak jakby jedzenie dla Ciebie było do końca życia za darmo.

Za następne kilka lat ten pasywny dochód będzie pokrywać cały Twój czynsz lub ratę kredytu hipotecznego.

Jeśli jeszcze trochę poczekasz, osiągniesz tak zwaną niezależność finansową, czyli stan w którym nie musisz pracować za pieniądze, bo Twoje wydatki pokrywa pasywny dochód z inwestycji.

Tym samym stworzysz kurę znoszącą złote jajka, w postaci co miesięcznego pasywnego dochodu.

To wszystko stanie się znacznie szybciej, niż zgromadzisz milion o którym wszyscy mówią.

===


Idea ta to tylko przykład zaawansowanych rozwiązań prowadzących do niezależności finansowej i bogactwa, którymi dzielimy się w kursie optymalizacji życia.

Wejdź na stronę www.optymalizator-zycia.pl - aby poznać szczegóły.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena