Grupy znajomych, Notatnik, Sondy, Pytania - to najnowsze opcje wprowadzone na portalu Biznes-Klasa.pl. Nowości rozbudowują portal i mają zachęcić do korzystania z niego kolejnych użytkowników.

Data dodania: 2009-09-24

Wyświetleń: 2318

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biznes-Klasa.pl to portal społecznościowy, który powstał po to, aby ułatwić osobom i firmom kontakty biznesowe. Celem jest nie tylko odnalezienie kolegów z innych firm, ale przede wszystkim - nawiązywanie nowych, perspektywicznych kontaktów. Mimo, że Biznes-Klasa działa dopiero od kilku miesięcy, to wyróżnia się liczbą opcji i narzędzi. W dużej mierze to właśnie nowości przyciągają do portalu nowych użytkowników.

Stwórz grupę znajomych

Jedną z najciekawszych wprowadzonych ostatnio możliwości jest grupowanie znajomych. Teraz każdy sam może tworzyć grupy znajomych. Osoby znajdujące się wśród kontaktów można łączyć według dowolnego klucza. Mogą to być np. znajomi z jednej firmy lub branży, mieszkające w jednym mieście lub wspólnie uczestniczące w jakimś wydarzeniu. Użytkownik Biznes-Klasy może utworzyć dowolną grupę. To proste - wystarczy wejść w zakładkę „Pokaż znajomych", a tu znajduje się nowe narzędzie, które pozwala na łączenie ich w grupy.

Teraz każdy użytkownik może korzystać z nowego narzędzia w swoim profilu, czyli „Notatnika". Jeśli jakaś osoba lub firma prowadzi biznes w interesującej branży, można dodać ją do swojego „Notatnika", dodając dowolny opis na jej temat. Tylko użytkownik wie o tym opisie i tylko on może go zmienić.

Zapytaj innych użytkowników

Kolejna nowość - teraz każdy użytkownik portalu może stworzyć własną „Sondę" na dowolny temat. Jeśli użytkownik ma jakąś interesującą go kwestię dotyczącą branży lub biznesu - to miejsce dla niego. Ale tematyka sond, które można zamieścić, jest praktycznie nieograniczona - każdy może zadać pytanie na niemal każdy interesujący go temat. Sonda może być widoczna dla wszystkich grup branżowych lub można ją zamieścić w dowolnej grupie.

Jednym z najnowszych korzystnych narzędzi są „Pytania" dostępne w „Grupach branżowych". Każdy może zadać dowolną ilość pytań dotyczących branży - trafią one do wszystkich osób z grupy. Odpowiedzi będzie mógł zobaczyć każdy użytkownik należący do grupy. Jeśli użytkownik ma jakiś problem dotyczący biznesu, jeśli chce rozwinąć firmę - powinien skorzystać właśnie z tego narzędzia. W „Grupach branżowych" spotka wielu użytkowników, którzy podzielą się z nim swoim doświadczeniem.

Administracja portalu Biznes-Klasa informuje, że to nie koniec nowości i zapowiada dalszą rozbudowę portalu. Przypomnijmy, że portal stworzyła firma BV Kontakty Międzynarodowe, jeden z liderów polskiego e-biznesu. Firma pomaga w poszerzaniu kontaktów biznesowych i rynków zbytu - zarówno w kraju, jak i za granicą. Najbardziej znanym jej portalem jest OPENKontakt.com - najstarsza i największa w Polsce Giełda Biznes Ofert, która obecnie liczy ponad 8,4 mln ofert i ma ponad 850 tysięcy użytkowników.

Sylwester Sacharczuk

Licencja: Creative Commons
2 Ocena