Koszty zwiazane z wyjadem na zachód w celach zarobkowych są z jednej strony bardzo łatwe do policzenia, a z drugiej strony niepoliczalne.Policz ile to kosztuje.

Data dodania: 2009-09-20

Wyświetleń: 2079

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Planując wyjazd trzeba liczyć się z kosztami transportu lotniczego lub też drogowego.Bilet na samolot w obrebie Europy może kosztować około 100 euro w jedną stronę.Kupując z dużym wyprzedzeniem można zaoszczędzić połowę tej kwoty.Oczywiście koszt przejazdu będzie dużo niższy w przypadku podróży np. do Niemiec, ja bazuje się na Wyspach Brytyjskich. Dodatkowo będziemy musieli posiadac odpowiednią ilość gotówki na noclegi, wyżywienie i przemieszczanie się/metro, autobus/.Jesli mamy załatwiony nocleg u znajomego i pracę to koszty będą mniejsze, jeśli nie to większe. Nocleg w np. Dublinie można znaleść za 15-20 euro za dobę, na wyżywienie wydamy około 10 euro dziennie.Reasumując potrzebujemy co najmniej 500 euro na poczatek, moim zdaniem bez tysiąca euro nie wyjeżdżaj!.Na miejscu może się okazać, że pracy ani noclegu nie ma, a znajomy o Tobie zapomniał. Szukasz pracy sam, najlepiej w przypadku Irlandii udać się do biura FAS / urząd pracy/.Tam najszybciej znajdziesz pracę.
Pracujesz w obcym kraju, wynajmujesz pokój, mieszkanie czy też dom, zarabiasz niezłe pieniądze.
Fajnie?Może tak się wydawać. Większość osób spędza tam życie od weekendu do weekendu, albo co gorsza od flaszki do flaszki.Pieniądze to nie wszystko. Na pytanie co robiłeś w sobotę często otrzymamy odpowiedź - dwie butelki.
Na obcej ziemi zawsze będziesz obcym człowiekiem i o tym trzeba pamiętać, a alkohol nic nie pomoże.Jednak najgorsze jest narastające uczucie „bezpaństwowości". Na czym to polega?. Przyjeżdzamy do Polski po pół roku, strasznie stęsknieni za krajem, rodziną, znajomymi.Po kilku dniach euforia mija, czujesz się obco, niepotrzebny, chcesz wyjechać jak najszybciej. Wracasz więc do kraju, w którym jesteś obcy.... I tak z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień tracisz swoje miejsce na ziemi.
Lepiej nie wyjeżdzaj, żyj tu gdzie Twoje miejsce.Ale jak nie masz z czego życ to już trudno i trudny wybór.Ja wybrałem emigrację kilka lat temu, wróciłem.Nie wiem po co...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena