Internet to chyba największa baza z ogłoszeniami pracy. Tutaj każda duża firma jak i zatrudniający kilka osób pracodawca może umieścić swoją ofertę pracy w sieci.

Data dodania: 2009-09-03

Wyświetleń: 1908

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Często zamieszczenie takiego ogłoszenia jest bezpłatne i pojawić się może każdego dnia i o każdej porze - od nas zależy ilość ogłoszeń i czas w którym ma się pojawić.

Jeśli jednak poszukujemy stanowiska to trzeba pamiętać, że oferty pracy w sieci pojawiają się zatem codziennie i jeśli zleży nam na szybkim znalezieniu pracy, musimy przeglądać ogłoszenia każdego dnia. Zdarza się bardzo często, że te same oferty pracy pojawiają się na różnych portalach, ale to nie znaczy, że powinniśmy ograniczyć poszukiwania wyłącznie do jednej strony internetowej. Wręcz przeciwnie, w gąszczu powtarzających się ogłoszeń trzeba też dostrzec te pojedyncze, być może najbardziej atrakcyjne dla nas. Warto jednak pamiętać, że, nie wszystkie firmy umieszczają oferty pracy w popularnych portalach. Jeśli szukamy pracy w konkretnej branży, można stworzyć listę firm, które najbardziej by nam odpowiadały.

Następnie znaleźć ich oficjalne strony internetowe, bo tam często w zakładkach „praca” lub „kariera” pojawiają się oferty pracy, współpracy, praktyk czy stażu w danej firmie. Coraz bardziej popularne niezwykle wygodne stają się newslettery wysyłane przez największe portale pracy. Na stronie podajemy nasz adres e-mail oraz preferowane stanowiska pracy. Dzięki takiej formie dostajemy codziennie najnowsze oferty pracy prosto do naszej skrzynki.

Niedawno pojawiła się też nowa, forma autopromocji, bowiem w sieci są strony w których możemy stworzyć własny profil zawodowy, i nie po to by pochwalić się sukcesami przed znajomymi, lecz po to, by ułatwić poszukiwanie firmom pracownika o wymaganych kwalifikacjach. Co ciekawe firmy coraz częściej zaglądają na takie portale w poszukiwaniu kandydatów, co na pewno może cieszyć tych którzy nie mają czasu na poszukiwanie ofert pracy i czekają aż praca znajdzie ich sama.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena