W czerwcu bieżącego roku pierwszy produkt CCTV IP uzyskał certyfikację ONVIF. Kamera obrotowa firmy Merit Lilin stała się pierwszym produktem odpowiadającym uniwersalnemu standardowi.

Data dodania: 2009-08-31

Wyświetleń: 2007

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W czerwcu bieżącego roku pierwszy produkt CCTV IP uzyskał certyfikację ONVIF. Kamera obrotowa firmy Merit Lilin stała się pierwszym produktem odpowiadającym uniwersalnemu standardowi. Brak standardu w CCTV IP utrudniał instalację i jednocześnie hamował ekspansję nowej technologii.


Jedną z podstawowych różnic między systemami CCTV opartymi na kamerach analogowych i rejestratorach DVR, a systemami IP jest to, że w tych pierwszych nie ma znaczenia jakiego producenta kamer użyjemy z jakim rejestratorem. Wynika to z faktu, że istnieje standard dla analogowego systemu wideo i w Europie nazywa się on PAL (w Ameryce i Japonii popularny jest system NTSC).


Do tej pory w systemach IP, decydując się na urządzenia danego producenta, należy użyć dedykowanego oprogramowania. Jeśli w systemie znajdują się urządzenia kilku producentów, należy zakupić oprogramowanie kompatybilne z wszystkimi.


Aby ustandaryzować sygnał wideo w sieci IP powstały dwie konkurencyjne organizacje: ONVIF (Open Network Video Interface Forum) oraz PSIA (Physical Security Interoperability Alliance). Skupiają one wszystkich czołowych producentów urządzeń CCTV IP i oprogramowania. Ich zadaniem jest stworzenie takich standardów, które umożliwiłyby użytkownikom stosowanie w systemach dowolnych urządzeń, bez konieczności rekonfiguracji systemu.

Milowy krok w CCTV IP - standard wideo IP

Licencja: Creative Commons
0 Ocena