Czy chciałbyś wiedzieć jak postrzegają Cię znajomi i obcy ludzie? Nic prostszego, wystarczy poznać o sobie subiektywną opinię. A jak tego dokonać? Rozwiązując testy zawodowe, które dadzą Ci całkowicie subiektywną i opartą jedynie na faktach odpowiedź na to, kim jesteś i jak Cię widzą inni.

Data dodania: 2009-08-08

Wyświetleń: 3142

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadchodzi moment w życiu każdego poważnego człowieka, że musi w końcu zabrać się za rozwiązywanie testów… ale nie o tym zamierzam tutaj pisać :-)

Dlaczego masz rozwiązywać jakiekolwiek kwestionariusze zawodowe czy miłosne?

Jak łatwo przewidzieć, testy psychologiczne nie są niczym specjalnym w życiu każdego z nas. Zwłaszcza, jeśli ktoś rozwiązuje je z braku laku, dla zabicia czasu, czy dla zabawy. Nie taka jest funkcja testów osobowości.

Większość dostępnych w Internecie testów, tzn. takich, które można rozwiązywać w pojedynke – bez obecności pedagoga czy innej osoby wyznaczonej, są zwyczajnymi psychozabawami mającymi za zadanie ubarwienie czasu. Przeważająca część z nich nie da Ci żadnych rzeczowych wniosków czy odpowiedzi na ważne dla Ciebie sprawy – po prostu zabierze Twój drogocenny czas. Są jednak testy i autorzy, którzy przykładają większą troskę do tworzonych testów i dają Tobie skuteczne narzędzie do badania własnej osobowości i profilu, jak i pomagają odkryć Twoje predyspozycje i zainteresowania.

Przeglądając sieć możesz natrafić na wiele ciekawych propozycji ambitnej zabawy, jak kwestionariusze zawodowe, testy dojrzałości emocjonalnej, wyznaczniki empatii, czy test inteligencji emocjonalnej (EQ). Ponadto możesz sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe, umiejętności komunikacyjne i motywacyjne, preferencje zawodowe, czy obliczyć iloraz inteligencji.

Zalety z rozwiązywania specjalistycznych testów zawodowych jest wiele. Za ich pomocą zupełnie za darmo lub za bardzo niską cenę możesz wykonać eksperymenty, które u doradcy finansowego lub pedagoga kosztowałoby Cię kilkadziesiąt złotych! Czy to nie jest dostateczny argument? Nielicznych dziś stać na wizytę u doradcy zawodowego i przez to większość z nas jest zmuszona z takowej zrezygnować. Kosztem za to jest częsta zmiana pracy, niedostosowanie wykonywanego zawodu do Twoich zainteresowań i cech personalnych, nieudane życie zawodowe i osobiste. Testy natomiast dadzą Ci oddźwięk na wiele istotnych wątpliwości i pomagają wykreować lepszą przyszłość.

Kolejnym argumentem przemawiającym na zysk testów jest fakt, iż przygotowane są najczęściej przez popularnych psychologów i profesorów. W końcu mówimy tutaj o kompetentnych testach mających Ci pomagać. Niewątpliwie, analiza nie zawsze może być do głębi trafna, gdyż ilu ludzi, tyle charakterów. Mimo wszystko wyniki są bardzo realistyczne, a niekiedy tylko ukazują część prawdy – dając mimo to trochę porad i wskazówek.

Na zakończenie dodam, rozwiązywanie testów samo w sobie jest czystą zabawą. Jednak rozwiązywanie profesjonalnych testów jest lokatą na lepsze jutro. Poświęcając kilkanaście minut, możesz zobaczyć lepiej swoje zainteresowania i zamiłowania, charakter i personalia. Ponadto, każdy lubi spędzać ambitnie czas, chwilę rozrywki i prawdy – każdy lubi rozwiązywać testy!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena