Profesjonalne zabiegi kosmetyczne to już nie tylko te świadczone w samym gabinecie. Za sprawą przełomowych urządzeń mobilnych kosmetyczki mogą świadczyć specjalistyczne usługi również z dojazdem do klienta.

Data dodania: 2009-08-07

Wyświetleń: 6465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na otwarcie biznesu kosmetycznego decyduje się coraz więcej osób - nic dziwnego, skoro zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże, a dbałość o wygląd zewnętrzny w przypadku wielu osób jest już nie tylko chęcią, ale i standardem wymaganym w pracy. Podczas gdy otwarcie dużego salonu, o szerokiej ofercie wymaga kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych, na założenie niewielkiego, skromniej urządzonego gabinetu nierzadko wystarczy kilkanaście tysięcy. Pozostaje jednak pytanie: jak pogodzić niewielki budżet z marzeniami o salonie wyposażonym w wysokiej jakości sprzęt renomowanej marki? Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że owszem - i to, co niedawno było osiągalne tylko dla bardziej zasobnych portfeli, dziś jest w zasięgu ręki również dla tych, którzy przy rozpoczynaniu swojej działalności muszą liczyć się z każdą złotówką.

Renomowany sprzęt w niższej cenie


Naprzeciw potrzebom mniejszych salonów wyszła firma Abacosun - jedna z wiodących w Polsce marek w dziedzinie wyposażenia salonów kosmetycznych i SPA. Funkcjonująca na rynku od kilkunastu lat firma wypuściła w tym roku cztery rewolucyjne aparaty kosmetyczne. Diamond Peel, pompa Shaper, żelazko przeciwzmarszczkowe i złote łyżki to urządzenia dobrze znane na rynku kosmetycznym - nowością była zaś forma, w jakiej pojawiły się w tym roku - te popularne aparaty doczekały się bowiem swoich wersji mobilnych. Przenośne wersje urządzeń charakteryzują się niewielkimi rozmiarami - mieszczą się w małych walizkach, dzięki czemu bez problemu można je zabrać z sobą np. na umówiony zabieg w domu.

Nowy rozdział dla salonów kosmetycznych


Zabiegi na przenośnych urządzeniach Abacosun wykonywać można zarówno w salonie, jak i z dojazdem do klienta. Jednym z większych atutów urządzeń mobilnych są ich ceny - w niektórych przypadkach ponad połowę niższe od cen stacjonarnych odpowiedników. Pozwala to zarówno na oszczędność, jak i większe możliwości dla salonu - teraz usługa z dojazdem do klienta wkracza w zupełnie nowy rozdział - to już nie tylko podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i stylizacja paznokci. Z mobilnymi urządzeniami Abacosun możliwe jest przeprowadzenie zabiegów wyszczuplających, przeciwzmarszczkowych, liftingujących i wielu innych poza granicami salonu. Jest to ogromne udogodnienie dla kosmetyczki - która od teraz może poszerzyć znacznie swoją ofertę usług wykonywanych z dojazdem do domu, jak i dla klientki - która może skorzystać z profesjonalnych zabiegów bez przekraczania progu swojego mieszkania.

Zabiegi w domu coraz popularniejsze


Zabiegi z dojazdem do klienta są bardzo popularne na Zachodzie i trzeba przyznać, że cieszą się też coraz większym wzięciem również w Polsce. Choć na usługi kosmetyczne istnieje bardzo duże zapotrzebowanie, na tym rynku panuje duża konkurencja. Urządzenia mobilne stanowią atrakcyjną opcję zarówno dla małych gabinetów, jak i dla dużych centrów kosmetycznych. W przypadku tych pierwszych umożliwiają zakupienie niskim kosztem renomowanego sprzętu cenionej marki, w przypadku drugich zaś jest to sposób na poszerzenie oferty o specjalistyczne zabiegi świadczone w domu klienta. W obu zaś jest to szansa na zwiększenie atrakcyjności świadczonych usług i zainteresowanie ofertą nowej grupy klientów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena