"Szybka nauka dla wytrwałych" autorstwa Pawła Sygnowskiego to bardzo ciekawy poradnik, dla osób które chcą poprawić swoje zdolności uczenia się i zapamiętywania dużych ilości informacji.

Data dodania: 2009-07-24

Wyświetleń: 2841

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szybka nauka dla wytrwałych autorstwa Pawła Sygnowskiego to bardzo ciekawy poradnik, dla osób które chcą poprawić swoje zdolności uczenia się i zapamiętywania dużych ilości informacji. Niewątpliwie okaże się on przydatny dla uczniów i studentów jako recepta na skuteczniejsze przyswajanie ogromnych ilości materiału jakimi jesteśmy obrzucani każdego dnia w szkole czy też na uczelni. (Piszę "jesteśmy” bo sam zaliczam się do tej grupy i przyznam szczerze, że ww. ebook bardzo mi pomógł.)

Mimo to nie tylko uczniowie skorzystają z tego poradnika. Autor daje także praktyczne porady przydatne w codziennym życiu tj. sposoby na zapamiętanie numerów telefonów, dowcipów czy też dat. Działy takie jak „Zapamiętywanie nazwisk i twarzy”, a także „Jak zapamiętywać terminy i godziny spotkań” z pewnością zadowolą wszystkich przedstawicieli handlowych oraz innych ludzi biznesu.

Cała książka została napisana w sposób przejrzysty i czytelny. Najpierw poznajemy ogólne teorie dotyczące ludzkiej pamięci, a następnie rządzące nią prawa, które ułatwią nam zrozumienie poszczególnych technik. Kolejne działy przedstawiają z kolei zasady tworzenia technik pamięciowych (gdy już je poznamy, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby utworzyć własną) oraz najlepsze i najskuteczniejsze znane obecnie mnemotechniki. Na końcu znajdują się różne przykłady ich zastosowania. Wszystko jest napisane w taki sposób, aby zdobyta wiedza mogła zostać wykorzystana od razu.

Zachęcam do przeczytania tego poradnika wszystkich uczniów i studentów, którym zależy na dobrych wynikach ze sprawdzianów i nie tylko, a także osoby, które chciałyby poprawić swoje zdolności zapamiętywania w codziennym życiu.

Wydawcą poradnika jest Wydawnictwo ZłoteMyśli.pl i jest on dostępny w dwóch wersjach: elektronicznej (ebook) i drukowanej. Obie dostępne są pod >> tym adresem <<

Co więcej, bardzo ciekawą propozycją tego wydawnictwa jest Złoty Klub. Dzięki zapisowi do Klubu możemy m.in. kupować książki taniej. Warto sprawdzić !

Licencja: Creative Commons
0 Ocena