Nauczenie sie do sprawdzianu może byc prawdziwym wyzwaniem, zwlaszcza wtedy gdy zaczynasz sie uczyć za późno. Poniżej przedstawiamy 3 sposoby nauki oraz 3 wskazówki, które pomoga Ci w zdobyciu lepszej oceny przy mniejszej ilości czasu poświęconego na naukę. 

Data dodania: 2009-11-26

Wyświetleń: 2514

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nauczenie sie do sprawdzianu może byc prawdziwym wyzwaniem, zwlaśzcza wtedy gdy zaczynasz sie uczyć za późno. Poniżej przedstawiamy 3 sposoby nauki oraz 3 wskazówki, które pomoga Ci w zdobyciu lepszej oceny przy mniejszej ilości czasu poświęconego na naukę. Każdy system działa najlepiej z innym materiałem dlatego przetestuj je wszystkie!


Metody nauki:

Te daja najlepsze wyniki gdy zaczniesz je stosowac przynajmniej 1 tydzien przed ważnym sprawdzianem.


1. Fiszki. Prawdopodobnie jedne z najstarszych metod, przydatne szczególnie w takich przedmiotach, gdzie musisz zapamiętac duzo pojęć, np. biologia. Polega to na tym, że na jednej stronie małej karteczki lub kartoniku piszesz pojęcie, a na drugiej stronie odpowiedź. Możeś także narysowac tam wykresy, rysunki itp. Po wykonaniu fiszek przeglądaj je 1-2 razy dziennie, aż do egzaminu. Powinienes dobrze odpowiadac na 95-100% pytań. Jeśli osiagasz niższy wynik, przegladaj je częściej.


2. Mapy myśli
. używanie ich bardzo pomoże Ci w powtórkach materialu, który zawiera dużą ilość powiązanych ze sobą informacji, takich jak geografia. Poprzez tworzenie map będziesz w stanie szybko sobie przypomnieć cały ciąg informacji mając na początku jedno pojęcie.


3. Skompresuj, potem zapamiętaj
.To jest technika, której nauczył mnie ostatnio mój nauczyciel angielskiego. Musisz wypisać na kartkach wszystko czego musisz się nauczyć. Załóżmy, że wyjdzie Ci 10 stron (lub więcej). Następnego dnia skompresuj to do 4 stron. Nie usuwaj jednak żadnych informacji, a jedynie usuń zbędna treść. Powinieneś teraz być w stanie przypomnieć wszystko to co miałeś na 10 stron patrząc na nowe cztery. Po kilku kolejnych dniach zrób to samo, lecz tym razem zmieśc wszystko na jednej stronie podzielonej na 4 części. Zajmie Ci to parę dni, ale teraz bez problemu powinieneś przywołać ?stare? 10 stron tekstu patrząc na jedną. Ostatnim krokiem jest zapamiętanie tej strony, dzięki czemu, gdy będzie taka potrzeba, bez problemy ją sobie wyobrazisz.


Inne sztuczki:

Nie ważne jak się uczysz, uzyj ich do polepszenia swoich wyników w tym ważnym dniu.


1. Nie wkuwaj noc przed egzaminem. Zostało to naukowo udowodnione, że nauka dużej ilości materiału w noc poprzedzająca ważny sprawdzian jest bardzo nieproduktywne. Nie tylko marnujesz swój czas, ale także unikasz snu, o czym w następnym punkcie?


2. Jedz zdrowo i wyśpij się przed egzaminem. Nie ma nic gorszego od pójścia na klasówkę po nauce do 4 rano i zjedzeniu dwóch pudelek pizzy. Odpowiednia ilość snu i pożywny posiłek pomogą Ci skoncentrować się na egzaminie.


3. Nie stresuj się przed egzaminem. Pomyśl nad zrobieniem czegoś rozrywkowego jak obejrzenie filmu lub wyjście z przyjaciółmi do restauracji. Bardzo ważne jest abys już umiał materiał i nie musiał potem wkuwac 4 godziny przed egzaminem. Utrzymanie ciała i umysłu w stanie relaksu polepszy Twoja pamięć, koncentracje i logiczne myslenie w czasie egzaminu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena