Czy styl gry na gitarze wystarczy aby wyróżnić się wśród innych muzyków? Czy w dzisiejszych czasach oprócz stylu potrzeba jeszcze umiejętności?

Data dodania: 2009-07-20

Wyświetleń: 3710

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obserwując najbardziej znanych i popularnych gitarzystów na świecie niemal automatycznie nasuwa się pytanie – co sprawiło, że ci muzycy zdobyli aż taką sławę i uznanie? Wystarczy jednak spojrzeć tylko na ich style, żaden kurs gry na gitarze nie zapewni takich umiejętności, do tego potrzeb atalentu, wyczucia gry, czucia muzyki... Nie każdemu dany jest taki talent, większość gitarzystów zaczyna od zera i z czasem pracuje nad rozwojem swojego talenu.

Właściwie każdy profesjonalny i znany muzyk w czasie swojej kariery wytworzył własny, unikalny styl gry na gitarze. Każdy z nich charakteryzuje się pewnymi często używanymi technikami oraz brzmieniem wydobywanym z gitary. Dzięki temu ta sama rzecz może brzmieć zupełnie inaczej, gdy zagrana zostanie przez dwóch różnych gitarzystów. Przykład wielu ludzi pokazuje, że właśnie to jest jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu w muzyce – własny, unikalny styl gry oraz oryginalność i innowacyjność.

Z całą pewnością stworzenie własnej techniki i stylu gry nie jest proste. Nie ma też na to żadnej pewnej metody – jedynym sposobem jest po prostu spędzanie jak największej ilości czasu ze swoją gitarą. A recepta na sukces?

Najlepiej to nie myśleć o sukcesie i skupić się na grze... Ćwiczyć techniki i zagrania, aż do bólu i powtarzać w kółko te same zagrywki w innej aranżacji. Na rynku pojawiło sie mnóstwo pozycji dla gitarzystów, do nauki gry n agitarze, kursów gry czy szkółek gitarowych - jest w czym wybierać.

Życzymy powodzenia... i wytrwałości!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena