Zastanawiałeś jak oni to robią? Jak można szybko nauczyć się grać na gitarze i grać na ogniskach chwyty i tabulatury na gitarę? Ten artykuł wyjaśni w czym tkwi tajemnica.

Data dodania: 2009-06-10

Wyświetleń: 4590

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

U wielu gitarzystów na całym świecie zaobserwować można bardzo podobny schemat nauki gry na tym instrumencie. Na samym początku oswajamy się z gitarą, ucząc się znanych riffów i solówek naszych ulubionych wykonawców, czasami sięgają po kurs gry na gitarze. Następnie przychodzi moment, kiedy zaczyna się wiedzieć coraz więcej o teorii muzyki, zaś granie cudzych utworów zostaje zastąpione przez tworzenie swoich. Okazuje się, że właśnie na tym etapie można nauczyć się najwięcej – nic tak nie rozwija umiejętności, jak swobodna improwizacja w naszym ulubionym stylu. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale również ćwiczenie, które pozwala na wypracowanie swojej własnej techniki gry na gitarze.

Z pozoru "swobodne" granie na gitarze i improwizacja mogą się czasami wydawać bezcelowe, jednak to właśnie w czasie takiego improwizowania najbardziej rozwijają się umiejętności – zarówno techniczne jak i teoretyczne, zyskujemy również coś, co można nazwać "zmysłem muzycznym". Warto zatem o tym pamiętać i poświęcić na taką grę trochę swojego czasu, przeznaczonego na ćwiczenia. Chwyty i tabulatury na gitarę przyjdą z czasem...

Każdy gitarzysta, aby móc w pełni rozwijać się jako muzyk, potrzebuje stałego kontaktu ze swoimi "kolegami po fachu" oraz z samą muzyką. Jest oczywistym, że nie można tego osiągnąć bez wychodzenia z domu. Na szczęście jednak, właściwie w każdym większym mieście co jakiś czas można natrafić na ciekawe koncerty gitarowe, które umożliwiają zobaczenie innych gitarzystów "w akcji". Czasami mogą to być występy zespół, w których gitara odgrywa kluczową rolę, często jednak organizowane są imprezy przeznaczone tylko i wyłącznie dla gitarzystów. W czasie ich trwania można zdobyć naprawdę wiele wiedzy potrzebnej i przydatnej każdemu muzykowi. Dają one również możliwość nawiązania kontaktu z innymi gitarzystami, co również jest bardzo ważne i pożyteczne.

Wszelkiego rodzaju koncerty gitarowe z całą pewnością powinny być bardzo ważnym punktem w życiu każdego muzyka chcącego uczyć się i rozwijać. Warto zatem zainteresować się, czy akurat w naszym mieście nie szykuje się tego typu impreza – kto wie, może jej organizatorzy szukają akurat kogoś, kto mógłby na niej wystąpić?
Licencja: Creative Commons
0 Ocena