Innowacja. Wprowadzanie nowych metod do już istniejących rozwiązań lub wymyślanie całkiem nowych. Na początku często są wyśmiewane ale z czasem to one zamieniają się w “stare metody”. Jak ‘odblokować’ swoją innowacyjność? Zaraz postaram Ci się to wyjaśnić : )

Data dodania: 2009-07-03

Wyświetleń: 2251

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy mam to coś ?

Każdy to ma ! Rodzimy się z tym ! Albo raczej, poznajemy to i uczymy się z tego korzystać. Tak samo jak z jazdą na rowerze, im więcej ćwiczymy tym lepiej nam idzie.

Więc dlaczego tak mało osób wprowadza coś innowacyjnego do społeczeństwa/życia ? Bo reszta sama blokuje sobię drogę do innowacyjności i żyje w nieświadomości narzekając i nic nie robiąc.

Reszta pewnie stosuje te 5 kroków, które zaraz Ci opiszę i pewnie dodaje do nich coś od siebie (coś innowacyjnego ; >).
Krok Pierwszy: Nie polegaj na opinii innych !

Jeśli masz jakiś pomysł to nie pozwól by ingerencja innych zniechęciła Cię do jego realizacji. Oczywiście, możesz zapytać się o zdanie, jak im się to podoba i ogólnie co o tym myślą.
Tutaj mała rada:
Nie pytaj “czy dobrze ?” tylko “gdzie zrobiłem błąd”. W ten sposób ludzie Ci pomogą a nie powiedzą, że wszystko jest ‘okej’ kiedy wcale tak nie jest ! To bardzo przydatna rada, zapamiętaj ją !

W każdym razie, jeśli im się coś nie podoba to ich problem. Jeśli według Ciebie pomysł jest świetny to go zrealizuj !

Może być też tak, że ktoś zazdrości Ci świetnego pomysłu i by Ci go ukraść specjalnie zniechęca Cię do jego realizacji ! (Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę).
Krok Drugi: Ćwicz !

Czy wiesz, że podczas ćwiczeń zwiększa się wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia) ? Dzięki niemu będziesz się czuł wypoczęty, zrelaksowany i gotowy do pracy ! Wystarczy tylko trochę wysiłku (fizycznego) a stan ten utrzymuje się przez jakiś czas to wzmaga kreatywnośc nie tylko podczas ćwiczeń ! Spróbuj pobiegać codziennie albo może zaczniesz Aerobiczną Szóstkę Weidera ? Połącz przyjemne z pożytecznym :)
Krok Trzeci: Znajdź własny styl

Każdy jest inny i każdy ma swój własny styl. Znajdź coś co pasuje do Ciebie najlepiej, z czym najlepiej Ci pracować (czy w czymkolwiek chcesz osiągnąć sukces) i rób to ! Niektórych artystów można rozpoznać po tym jakiego pędzla użyli i w jaki sposób to zrobili. Znajdź to co czyni Cię Tobą !
Krok Czwarty: Nie zasłaniaj się specjalistycznym sprzętem

Chodź o to by nie polegać na sprzęcie, trzeba polegać głównie na sobie, to siebie chcemy ulepszyć. Oczywiście, można korzystać z wszelkiego rodzaju pomocy ale mówimy przecież o rozwoju osobistym. To, że masz najlepszy sprzęt nie znaczy, że jesteś najlepszy w tym co robisz.

Specjalnie poszukałem fajnego przykładu by to przedstawić:

Steve Turner wygrał konkurs fotograficzny. Swoje zdjęcie zrobił na Iphon’ie mimo, że posiada sprzęt fotograficzny o wartości 200′000$ !
Zdobył nagrodę dzięki iPhone’owi
Krok Piąty: Pasja

Robienie czegoś z pasją… Nie wiem dokładnie jak to ująć ale to jest to dodatkowe coś, ten jeszcze większy wysiłek, ta trochę większa determinacja… Dzięki temu wejdziesz na wyższy poziom.

Jeśli ktoś ma talent to potrafi zrobić coś bardzo dobrze (tak dla przykładu)
Ktoś z pasją będzie się bardzo starał by wykonać to bardzo dobrze

Myślisz, że dostaniesz stanowisko tylko dlatego, że masz talent np do sprzedawania ? Możliwe, ale ktoś kto jest zdeterminowany by uzyskać to stanowisko zrobi wszystko co w jego mocy i troszeczkę więcej by zrealizować swój cel. Pomyśl nad tym.

To tylko 5 przykładowych rzeczy, które pomogą Ci odblokować swoją innowacyjność, mam nadzieję, że z tego skorzystasz i sam coś wymyślisz !
Licencja: Creative Commons
0 Ocena