Wellness to nowy nurt w społecznym dążeniu do doskonałości. Oparty w całości na naturze i ekologii

Data dodania: 2009-06-03

Wyświetleń: 2073

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wellness to stosunkowo nowe zjawisko społeczne. Oznacza nic innegoj jak dobrostan, lub inaczej świetny stan zdrowia. Swoją szybką popularyzację trend ten zawdzięcza sile Internetowi i możliwościom oferowanym przez cybernalizację społeczeństwa.
Idea nurtu jest prosta i opiera się na dążeniu do osiągnięcia i zachowania zdrowia i ogólnie rozumianego dobrobytu psychofizycznego. W tak szerokim pojęciu mieści się zarówno równowaga emocjonalna jak i pronaturalne traktowanie środowiska, jako podstawowego czynnika wpływającego na ludzkie organiczne zdrowie.


>Największa wellness popularność zauważalna są w obszarze państw wysokorozwiniętych i w krajach rozwijających się. Do tej grupy zalicza się również nasz kraj. Okazuję się często, że w wyjątkowych przypadkach, takich jak ten, podążanie za ogólną modą społeczną przynosi wymierne benefisy. Beneficjentami są finansowy wzrost gospodarki, poprzez wydłużenie i wzrost okresu produkcyjnego obywateli. Wymierne efekty zauważyć można również w kwestii zdrowi i medycyny. To natomiast powodowane jest również poprzez zwiększenie dostępności do produktów naturalnych. Medycyna konwencjonalna, coraz częściej ustępuje miejsca swojemu naturalnemu bratu. Środki lecznicze, pochodzące z ekologicznych zbiorów, uznawane są na powrót za skuteczne, a coraz częściej za dużo zdrowsze od farmakologicznych odpowiedników.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena