Jaka jest podstawowa potrzeba układu nerwowego wspólczesnego człowieka?

Data dodania: 2009-06-22

Wyświetleń: 4105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Preparaty z rzędu Antistress stają się coraz szybciej nieodzowną częścią naszego codziennego życia. Codzienna gonitwa za goniącym bez miłosierdzia czasem, wspinanie się na wyżyny swojej łańcucha zależności zawodowych i dodatkowo podejmowana próba sprostania wymogom stawianym doskonałym rodzicom, ustawia naszą cierpliwość na krawędzi. Stres sięga zenitu, a nasza uboga w witaminy i substancje odżywcze dieta, nie daje nam możliwości utrzymania układu nerwowego we właściwej kondycji.
Układ nerwowy pozbawiony właściwej pielęgnacji, nie jest w stanie sprostać postawionym mu zadaniom. Niewłaściwa dieta- zbyt uboga w niezbędne witaminy, bądź niewłaściwie skomponowana, stosowana przez dłuższy czas, może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń połączeń nerwowych.
Układ nerwowy składa się z mikro-połączeń neuronowych.Prawidłowo funkcjonujący układ pozwala przekazywać bodziec nerwowy odpowiednią drogą, w sposób maksymalnie prędki. W celu osiągnięcia właściwego efektu, układ nerwowy składa się z miliardów takich połączeń. Jeśli jednak system nerwowy jest przeciążony, bądź niedożywiony- to ilość połączeń neuronowych jest znacznie mniejsza. Doprowadza to w efekcie do zaburzeń przekaźników, co z koleipowoduje zaburzenia interakcji ze światem zewnętrznym.

Preparaty z grupy antistress w swoich założeniach winny zapewnić odpowiednie dożywianie układu nerwowego. Istnieje szeroka gama środków tej materii, Wyodrębnić należy dwie podstawowe grupy: preparaty naturalne, oraz środki farmakologiczne. Ze względu na minimalizację występowania skutków ubocznych przyjmowania substancji, preparaty ziołowe są faworytami. Końcowy wybór należy zawsze do pacjenta, w gestii znawców tematu leży jednak rozbudzania świadomości pacjentów. Człowiek, któremu zapewniono dostęp do szerokiej informacji, ma bowiem możliwość podejmowania decyzji słusznych i mądrych.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena