Suplementy diety na dobre zagościły na naszych stołach. Coraz większy odsetek ludności krajów wysokorozwiniętych sięga po produkty, ktrych głównym zadaniem jest wyrównywanie deficytów witaminowych.

Data dodania: 2009-08-18

Wyświetleń: 2745

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Suplementacja diety stała się potrzebą człowieka ostatniego 20 lecia. O jeszcze wczesne lata 70-te poprzedniego stulecia wydawały się być stanem dobrobytu, a ówczesny przeciętny obywatel zaspokajał swoje zapotrzebowanie witaminowe jedynie codzienną dietą, o tyle obecnie sytuacja ta jest poza zasięgiem współczesności. Zawartość substancji istotnych, jak i podstawowych składników odżywczych w obecnym pokarmie jest jak na lekarstwo. To właśnie niska, a czasem nawet znikoma, ilość wartościowych składników w diecie jest przyczyną większości chorób cywilizacyjnych.

Częstotliwość występowania zmian nowotworowych, chorób serca i całego układu krążenia przypisać należy bez wątpliwości niewłaściwej diecie. Zbyt małe dawki niezbędnych składników i substancji powoduje stan permanentnego deficytu żywieniowego. Paradoks polega na tym, ze mimo, iż w krajach wysoko rozwiniętych istnie olbrzymi problem marnowania jedzenia, w parze z tym idzie sytuacja niedożywienia komórkowego. Okazuje się, że nie wystarczy jeść zróżnicowane pokarmy i komponowane w zgodzie z rejonem pochodzenia i porami roku. W tej chwili nawet najlepiej dobrana dieta nie jest w stanie zapewnić nam wystarczającej porcji witamin. Ratunku należy szukać w syntetycznych witaminach, bądź też w naturalnych suplementach diety. Syntetyczność substancji powoduje, że organizm nie wchłania dużej części produktu, co z kolei obciąża znacznie wątrobę i nerki. Dużo wyższa wchłanialność, a za tym i dużo niższa cena, jest własnością wysokiej jakości suplementów diety. Oczywiście, dotyczy to tylko produktów o najwyższej jakości, czyli takich, które pochodzą bezpośrednio z naturalnych źródeł, a do ich produkcji stosuje się najwyższej jakości technologie.

Przy doborze odpowiedniego suplementu diety, należy zwrócić również uwagę na to, czy producent może wskazać proces produkcji i kraj pochodzenia roślin, a jednocześnie czy może dla swojego uwiarygodnienia przedstawić odpowiednie certyfikaty i pozwolenia. Jedynie tak przeprowadzona weryfikacja daje nam gwarancję, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena