Jeżeli chcemy, aby nasze życie było lepsze niż jest do tej pory, to nie ulega wątpliwości, że należy w nim przeprowadzić zmiany. Czy jest to proste?

Data dodania: 2009-05-29

Wyświetleń: 3159

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas chciałby być szczęśliwym człowiekiem. Człowiekiem, któremu nie brakuje pieniędzy, ma wspaniałą rodzinę i cieszy się świetnym zdrowiem.

Coś jednak jest nie tak, że zdecydowana większość nie ma tego, czego pragnie.

Oczywiście powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Sądzę, że jednym z głównych powodów jest strach.

Większość z nas marzy o wielu wspaniałych rzeczach jednak nigdy ich nie osiąga. Dlaczego tak się dzieje?

Kiedyś usłyszałem zdanie, które na początku nie wydawało się być zbyt odkrywcze. To zdanie brzmi: „Jeśli chcesz coś zmienić, musisz coś zmienić”

Być może również Ty teraz nie dostrzegasz tutaj żadnej logiki. Pomyśl jednak przez chwilę. Czy robiąc to, co robisz każdego dnia osiągniesz rzeczy, o których marzysz? Czy zaczniesz zarabiać więcej pieniędzy lub mieć więcej wolnego czasu, wykonując tę samą pracę, którą wykonujesz od powiedzmy 15 lat?

Oczywiście, że nie.

Jakie jest więc rozwiązanie? Jest nim zmiana. Być może nie od razu rzucanie wszystkiego ale niewielkie zmiany w ciągu dnia, mogą spowodować znaczne zmiany w Twoim życiu.

Wydaje się to wszystko być proste i łatwe do wdrożenia. Tak w rzeczywistości jest, jednak co najmniej 80% ludzi boi się zmian. Trzymając się kurczowo tego, na co przeważnie narzekają, łudzą się, że być może pewnego dnia to wszystko się jakoś zmieni.

Prawda jest jednak taka, że nic się nie zmieni, dopóki sami nie zmienimy choćby niewielkiej części naszych nawyków i myśli oraz naszego otoczenia.

Ma to zastosowanie do każdego aspektu naszego życia. Nie tylko pieniędzy. Dotyczy to również zdrowia czy relacji międzyludzkich.

Jaka jest więc recepta na zmianę jakości naszego życia?

Jeśli to co teraz masz nie jest dla Ciebie dobre lub niewystarczające, po prostu puść to. Wyrzuć stare abyś mógł przygotować się na nowe. Stare bowiem, jak wiesz nie przynosi Ci rezultatów, na których Ci zależy.

To może wydać się trudne na początku, jednak jeśli zastosujesz w praktyce to co tutaj przeczytałeś, to zauważysz, że nawet małe zmiany w: myśleniu, zachwaniu, posługiwaniu się pieniędzmi, zaowocują niebawem zmianami w Twoim życiu.

Pamiętaj, że jeśli chcesz coś zmienić, to musisz coś zmienić... i zacząć działać :-)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena