Popularna w firmach staje się turystyka motywacyjna organizowanie wyjazdów, imprez motywacyjnych, integracyjnych dla pracowników. Wyjazdy motywacyjne mogą być wyłącznie odpoczynkiem albo zawierać blok szkoleń z określonej dziedziny. Firmy, organizatorzy imprez oferujące tzw. Incentive, czyli wyjazdy firmowe związane z ....

Data dodania: 2009-05-28

Wyświetleń: 2866

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Popularna w firmach staje się turystyka motywacyjna organizowanie wyjazdów, imprez motywacyjnych, integracyjnych dla pracowników. Wyjazdy motywacyjne mogą być wyłącznie odpoczynkiem albo zawierać blok szkoleń z określonej dziedziny. Firmy, organizatorzy imprez oferujące tzw. Incentive, czyli wyjazdy firmowe związane z motywacją i integracją pracowników, prześcigają się w pomysłach. Obok pakietu szkoleń, kursów, zajęć z psychologiem, pozwalających na omówienie i zrozumienie emocji, wyjazdów do różnych hoteli i ośrodków nad morzem, jeziorem czy w górach, można spotkać się z kuligami, wycieczką do jaskini, nurkowaniem, lotami samolotem i na paralotni, wspinaczką, jazdą konną, żeglowaniem, jazdą terenowym samochodem.

Na rynku organizacji eventów, imprez motywacyjnych można zaobserwować dość znaczny przyrost firm, które specjalizują się w organizacji konkretnych programów imprez firmowych. Możliwości aktywnego spędzania czasu i integracji pracowników jest bardzo wiele, programy imprez integracyjnych są bardzo zróżnicowane i zawierają wiele atrakcji dla każdego, ciekawie wyglądają oferty wyjazdów motywacyjnych często które w programie posiadają wyjazdy zagraniczne do egzotycznych miejsc. Programy imprez integracyjnych zawierają często elementy sportów ekstremalnych i są one popularne podczas wyjazdów firmowych. Paintball, quady oraz górskie spływy kajakowe, czy jazda konna to zaledwie nieliczne atrakcje, które czekają na uczestników imprez i firmowych wyjazdów motywacyjnych

Pracownicy są największym kapitałem firmy, to oni tworzą firmę i to oni zrobią wszystko, by jak najlepiej firma prosperowała. Dlatego strategicznym elementem prowadzenia firmy jest budowanie zgranych, sprawnych, kompetentnych zespołów pracowników, ważne jest aby pracownik integrował się z firmą był motywowany do pracy. W celu utrzymania i budowania dobrych relacji w pracy tworzone są rozbudowane systemy motywacyjne, przygotowywane każdorazowo "na miarę" - w zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Jedną z popularniejszych metod motywowania pracowników są tzw. wyjazdy czy też imprezy integracyjne, które to można traktować jak szkolenia motywacyjna dla pracowników.

Specjaliści zarządzania zasobami ludzkimi mają sprawdzone sposoby aby dobrze wpłynąć na nastroje w firmie, gdy pracownicy czują się zniechęcenie i znużeni monotonna pracą. Wśród nich są specjalnie przygotowywane programy integracyjne, wyjazdy motywacyjne. Imprezy te często połączone są ze szkoleniami Wyjazdy dają okazje do zmiany otoczenia, spędzenia czasu w gronie współpracowników, w warunkach odmiennych od standardowych. Imprezy integracyjne to doskonała okazja, by się bliżej poznać, przełamać lody i rozwiązać narastające konflikty, spory. Jest to szansa na poprawę stosunków w zespole pracowników, a także integrację wewnętrzną jego członków oraz lepsze poznanie się osób niższego i wyższego szczebla. Popularna formą imprez integracyjnych mogą być pikniki firmowe, festyny organizowane dla całych rodzin pracowników.

Wyjazdy motywacyjne przynoszą ogromne korzyści firmie dzięki poprawie nastrojów pracowników. Są powszechnie używaną formą wynagradzania pracowników firm na całym świecie - także w Polsce. Ich popularność rośnie od lat a są jednymi z bardziej atrakcyjnych wyjazdów zagranicznych. Krótkie, od trzech do ośmiu dni trwające wyjazdy motywacyjne, łączą zazwyczaj intensywny program turystyczny z organizowanymi w niecodziennych miejscach szkoleniami, konferencjami. Dostarczają w ten sposób nieporównanie skuteczniejszych, niż gotówka czy nagrody rzeczowe, bodźców do pracy, a zarazem służą wzbogaceniu wiedzy uczestników. Integrują zespoły, służą zacieśnianiu więzów przyjaźni i owocują wzrostem lojalności wobec firmy. Przynoszą, więc korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena