Tradycyjne konferencje coraz częściej zastępowane są przez tele i wideokonferencje. Nadal jednak w wielu przypadkach koniczne okazuje się osobiste spotkanie. Zorganizowanie udanej konferencji wymaga zaangażowania wielu sił i środków. Sama rezerwacja sali konferencyjnej oraz postawienie na stołach wody mineralnej i delicji to zdecydowanie za mało.

Data dodania: 2009-05-25

Wyświetleń: 4006

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tradycyjne konferencje coraz częściej zastępowane są przez tele i wideokonferencje. Nadal jednak w wielu przypadkach koniczne okazuje się osobiste spotkanie. Zorganizowanie udanej konferencji wymaga zaangażowania wielu sił i środków. Sama rezerwacja sali konferencyjnej oraz postawienie na stołach wody mineralnej i delicji to zdecydowanie za mało. Dziś należy zadbać o odpowiedni wygląd zaproszeń, zaplanować przebieg konferencji, znaleźć noclegi dla jej uczestników oraz wynająć odpowiednią firmę cateringową często zadbać również o rozrywkę po oficjalnej części konferencji. Realizacja wszystkich tych etapów gwarantuje organizację profesjonalnej konferencji.

Wybór miejsca na konferencje nie powinien być przypadkowy. W nagłych sytuacjach, kiedy konferencja jest organizowana w krótkim czasie, należy wybrać miejsce dobrze znane dziennikarzom, uczestnikom spotkania - tak, by nie mieli problemu z dotarciem np. siedziba firmy, urząd, hotel w centrum miasta. W niektórych wypadkach warto również zastanowić się nad miejscem niekonwencjonalnym, związanym z tematem spotkania. Jeżeli dane spotkania jest kilku dniowe trzeba pomyśleć o zakwaterowaniu oraz o uatrakcyjnieniu konferencji. Dobór miejsca ściśle związany jest z celem jakiemu to organizowane jest spotkanie czy to jest konferencja przedstawiające nowe trendy mody – w tym celu sala musi być wyposażona w wybieg dla modelek czy tez prezentacja najnowszych odkryć wyników badać – konferencja naukowa, gdzie dominować będą wykłady.

W wyborze miejsca na konferencje może pomóc katalog obiektów na konferencje, szkolenia – http://www.e-konferencje.pl skupiający wiele ciekawych ofert hoteli miejsc na konferencje szkolenia.

Dbanie, aby dane spotkanie, konferencja była ważnym i prestiżowym wydarzeniem, zorganizowanym w dogodnym miejscu, powinno stać się kluczowym celem organizatorów. Nie powinno się poprzestać tylko na samym zaplanowaniu miejsca i przeprowadzeniu konferencji. Istotnym, o ile nie najważniejszym celem, jest promocja tego typu spotkań. Marketing może się przyczynić do kreowania postaw oraz do stworzenia korzystnego nastawienia do poszczególnej konferencji. Konferencje spotkania biznesowe można promować w serwisie http://www.konferencje24h.pl

Istnieje wiele elementów które mogą podnieś prestiż organizowanych konferencji o których należy pamiętać – ekskluzywne hotele, doskonały catering, obsługa techniczna czy tez piękne modelki, hostessy. Jest dużo rzeczy o których organizator konferencji musi pamiętać, często sama firma nie jest w stanie zorganizować samodzielnie tego typu spotkanie biznesowe dla tego też warto skorzystać z usług profesjonalnych organizatorów konferencji posiadających doświadczenie kontakty i własne zaplecze do obsługi konferencji. Wiele ofert organizatorów konferencji można znaleźć na stronach serwisu http://www.organizatorzyimprez.pl.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena