Podążanie za trendami a skutki w społecznej świadomości.

Data dodania: 2009-05-19

Wyświetleń: 2478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Body Detox , czyli oczyszczanie ciała. Idea dbania o własne ciało, przybiera coraz to nowe trendy. Obecnie trend Body Detox przybiera znacznie na intensywności. Popularyzacja potrzeby detoxykacji jest wzmożona, zarówno na portalach medycznych jak i w czasopismach tematycznych.
Fakt, że nasze środowisko jest zanieczyszczone, i już od dawna przestało być zdrowe, znany jest ogółowi od lat. Niestety inaczej jest z faktem niezbędności wspomagania procesów oczyszczania komórek naszego ciała. Świadomość społeczna rozwija się dużo wolniej, niż rzeczywiste zapotrzebowanie codzienności. Istotne znaczenie w tej kwestii ma rola mediów i organizacji pozarządowych. Popularyzacja idei Body Detox jest jedyną drogą rozbudzania świadomości społecznej. Jedynie bowiem taką metodą można zmienić pojęcie ludzi na temat zapotrzebowania detoxykacyjnego naszego zbolałego ciała.
Istnieje wiele produktów oferujących oczyszczanie ciała, Rynek medyczny w tym względzie ugina się od ofert tej gamy preparatów. Oferta producentów różni się między sobą wieloma rzeczami. Dostępne są produkty, które w swojej ofercie nastawiają się przede wszystkim na kolorową reklamę, a dopiero w drugiej kolejności skupiają się na faktycznej jakości produktu. Są też producenci, którzy stawiają sobie za cel, przedstawienie konkurencyjnej cenowo oferty, zapominając zupełnie o jakości produktu. Różnic jest wiele. Jak zatem wybrać właściwy produkt?
Przy podejmowaniu decyzji, dotyczących własnego zdrowia, ważne jest zachowanie szczególnej uwagi. Decyzja w tej kwestii powinna być podjęta z rozwagą, bazując na wiedzy i doświadczeniu.
Na szczęście kwestia nie leży już w tym czy oczyszczać komórki czy też nie, ale jakimi środkami tego dokonać. Wniosek zatem jest taki, że w pojedynczych przypadkach, podążanie za modą jest zjawiskiem wielowymiarowo pozytywnym.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena