Jeśli od miesięcy absorbuje cię poszukiwanie pracy, wydaje ci się że zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy i pozostało jedynie załamać ręce - jesteś w błędzie.

Data dodania: 2009-05-12

Wyświetleń: 2384

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wprawdzie nie istnieje instrukcja gwarantująca , że praca znajdzie się błyskawicznie, ale zawsze możesz wspomóc los, poszerzając swoje kwalifikacje. Bezpłatnie.

Darmowe szkolenia są organizowane w każdym województwie przez miejscowe urzędy, fundacje, a nawet prywatne firmy. Kursy przybierają formę pojedynczych spotkań lub kilkudniowych zjazdów. Można także natknąć się na e-learningi, czyli szkolenia prowadzone przez Internet - równie wartościowe co prawdziwe wykłady. Ukończenie kursu zwykle gwarantuje otrzymanie stosownego certyfikatu, który pozwoli rozszerzyć CV, pomoże pracodawcy docenić kandydata, a także sprawi, że starający się o pracę będzie czuł się pewniej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zakres szkoleń jest ogromny i tylko od własnych preferencji zależy wybór odpowiedniego kursu. Chętni mogą np. poszerzyć uprawnienia kierowcy o kolejną kategorię, przeszkolić się w zakresie umiejętności interpersonalnych, dowiedzieć się jak założyć własną firmę, nauczyć się tworzyć biznesplan, a także wziąć udział w kursie prowadzenia badań rynkowych. Oczywiście za darmo.
Niektóre atrakcyjne szkolenia odbywają się jednorazowo, więc warto trzymać rękę na pulsie, często sprawdzając np. w Google, czy nie rozpoczęły się zapisy na ciekawy kurs. Zgłoszenia należy wysyłać jak najwcześniej, gdyż zazwyczaj liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych wielu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena