Dlaczego życie polskiego emeryta nie jest usłane różami, jak oszczędzać pieniądze z małego, domowego budżetu i czy emeryci są dziś pozostawieni samym sobie? Gdzie te reformy..

Data dodania: 2010-07-06

Wyświetleń: 1916

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Choć nie często znajdujemy taką pracę o jakiej marzymy to jednak zdarza się , że jesteśmy zadowoleni z każdego stanowiska, jakie uda nam się „złapać". Zwłaszcza, gdy przychodzi czas emerytury, która często jest bardzo niska i do której musimy jakimś sposobem dorobić.

Wtedy także szukamy każdej możliwości zaoszczędzenia. I oszczędzamy dosłownie na wszystkim. Okazuje się, że dla upartego (albo przypartego do muru) racjonalne dysponowanie własnym budżetem wcale nie jest takie trudne. Pierwszego dnia otrzymamy w piekarni świeżutki i pachnący chlebek ale za to dwa razy droższy, niż dnia następnego. A warto dodać, że jest on w dalszym ciągu bardzo smaczny a do tego łatwiej przyswajalny przez organizm.

W ciucholandach znajdziemy używane ubrania w dobrym stanie i za niewielkie pieniądze , podobnie jak w komisach tanie telefony czy też telewizory. Jedno, na czym trudno jest oszczędzać to lekarstwa. A osoby w podeszłym wieku często chorują na różne przypadłości i niestety leki są im potrzebne na bieżąco. Wtedy ta niska emerytura nie wystarcza na wszystko i niestety musimy się z tym pogodzić, albo szukać pracy dodatkowej.

Sytuacja w Polsce jest bardzo trudna. Osoby starsze często nie mogą liczyć na pomoc państwa i muszą radzić sobie jakoś same. Na szczęście mają wiele pomysłów na to, w jaki sposób zaoszczędzić lub kto pomoże im zyskać dodatkowe pieniądze. Przeszukują ogłoszenia z działu praca dodatkowa, i często godzą się na niższe pieniądze, byle - Jakiekolwiek! Ich komfort życia oczywiście znacznie na tym traci, ale przecież to nie jest najważniejsze.

Być może kiedyś sytuacja emerytów się poprawi, o ile nasze rządy rozpoczną wreszcie poważne, choć jak wszyscy wiemy - mało popularne reformy. Na razie emerytom musi wystarczać ich kreatywność i umiejętność oszczędzania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena