Wymagania stawiane przed stronami www cały czas ulegają modyfikacjom. Wszystkie strony tworzone są zgodnie z obowiązującymi trendami, które zmieniają się na tyle szybko, że strony stają się przestarzałe już po roku lub dwóch funkcjonowania.

Data dodania: 2009-04-27

Wyświetleń: 2115

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wymagania stawiane przed stronami www cały czas ulegają modyfikacjom. Wszystkie strony tworzone są zgodnie z obowiązującymi trendami, ale zmieniają się one na tyle szybko, że wszystkie powstałe w roku ubiegłym strony www, można powiedzieć, są już przestarzałe.
Aktualnie projektowanie stron www pełni ważna rolę w stosunku do potrzeb, jakimi są: dostęp do informacji i interaktywność. Interaktywne strony www to przyszłość Internetu. Pozwalają na całkowicie multimedialne wykonanie witryny internetowej.
Co oznaczają interaktywne strony WWW ? Są to strony, które nie narzucają drogi dotarcia do informacji, a pomagają użytkownikowi w procesie lokalizowania ich na stronach WWW.

Projektowanie interaktywnych stron WWW opiera się na tych samych zasadach, jakie obowiązują w przypadku projektowania dowolnej strony. Poza poprawnością kodu, systemem wyszukiwania i prezentowania informacji, system taki powinien zapewniać:
wyszukiwarkę - wspierającą wyszukiwanie informacji na stronie WWW
tagi - wspierające wyszukanie informacji pokrewnych na stronach WWW
chmurę tagów - pozwalającą na odnalezienie najważniejszych informacji w serwisie
wielopoziomowy system kategorii w bazie wiedzy stron WWW
system słowników - pozwalających na dodatkowe filtrowanie informacji

Projektowanie stron WWW z uwzględnieniem wymogów interaktywności nie jest proste. Poprawne zaprojektowanie strony musi sprzyjać poprawie komunikacji z klientami. Dodatkowo warto poświęcić sporo uwagi na zaprojektowanie struktury nawigacji i logiki stron. Aby strona była chętnie odwiedzana, musi być użyteczna, to znaczy intuicyjna w użyciu i łatwa w obsłudze.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena