Powstanie internetu, miało olbrzymi wpływ na funkcjonowanie człowieka. Medium to w radykalny sposób zmieniło sposób przetwarzania i formatowania muzyki. Wpłynęło także na szybkość i niezawodność przekazu informacji.

Data dodania: 2009-04-22

Wyświetleń: 2286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Format MP3 stanowi swoistą rewolucję, zarówno dla fanów jak i tworzących dla nich artystów. Jest zapewne mekką dla ludzi poszukujących nowych brzmień, chcących szybko i tanio docierać do ulubionych źródeł muzyki. Dzięki kompresji muzyki do tegoż właśnie formatu, słuchacz może szybko i skutecznie gromadzić ulubione piosenki, składać dyskografie czy teledyski kapel. Dzięki małej objętości plików, minimalizuje się w znaczący sposób przestrzeń, jaką zajmuje ostatecznie zbiór utworów. Dyskografia nawet popularnej i dość długo znanej kapeli, spokojnie może pomieścić jeden krążek DVD.
Ponadto, powstaje coraz więcej serwisów, typu: wrzuta download , które oferują możliwość odsłuchiwania przy pomocy internetu, muzyki umieszczonej tam przez różnych użytkowników. Same zespoły, zauważyły także korzyści płynące z tegoż właśnie formatu. Tworząc własne strony internetowe, bardzo często umieszczają na nich próbki własnych nagrań, jako darmowe mp3 , które z kolei zachęcać mają użytkoników do zakupu pełnej płyty. Jest to także szansa dla mało znanych zespołów, które potrzebują taniej i szybkije promocji. Dzięki internetowi, mogą przesyłać i zamieszczać w różnych miejscach swoją twórczość, co z kolei daje szansę na dostrzeżenie ich przez szersze grono słuchaczy, bądź ludzi z rynku muzycznego. Dzięki formatowaniu utworów pod kątem internetu, dostęp do muzyki stał się o wiele łatwiejszy. Świadome i legalne korzystanie z dostępnych źródeł, stanowi olbrzymi postęp w tej dziedzinie twórczej.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena