Wiele osób umieściło naukę języków obcych wysoko na swojej liście postanowień noworocznych. Mamy już kwiecień, a więc przyszła pora na mały rachunek sumienia.

Data dodania: 2009-04-08

Wyświetleń: 2612

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele osób umieściło naukę języków obcych wysoko na swojej liście postanowień noworocznych. Mamy już kwiecień, a więc przyszła pora na mały rachunek sumienia.

Każdy kto planował przyłożyć się bardziej do opanowania języka angielskiego, niemieckiego czy innego języka obcego, powinien zadać sobie pytanie, co zrobił w tym kierunku. Nie chodzi o liczenie przyswojonych słówek i reguł gramatycznych.

Zadajmy sobie trzy proste pytania:

:: o ile pewniej czujemy się w posługiwaniu językami obcymi, których się uczymy
:: ile czasu na to poświęciliśmy
:: jak bardzo w związku z tym schudł portfel nasz lub rodziców.

Nie oszczędzaj na nauce

A może zapomniałeś/zapomniałaś o swoich postanowieniach, bo wokół wszyscy trąbią o kryzysie? Tak, każdy baczy teraz na oszczędności. Jednocześnie każdy szuka rożnych zabezpieczeń na przyszłość. Pamiętaj, że jednym z takich zabezpieczeń (kto wie czy nie najskuteczniejszych) jest inwestowanie w rozwój osobisty i wiedzę. Zalicza się do nich znajomość języków obcych. To ogromny kapitał na przyszłość!

Jak więc uczyć się skutecznie i oszczędnie w dobie kryzysu?

Już od teraz zacznij słuchać kursów językowych audio. Pomyśl, też o obcojęzycznych książkach audio. Pomyśl, ile pieniędzy wydajesz na kurs w szkole językowej, korepetycje czy podręczniki. Pomyśl ile czasu na to poświęcasz i jak skuteczna jest Twoja nauka języków obcych. Oceń po prostu relację cena/jakość!

Jeśli nie jesteś do końca zadowolony ze swoich wyników, sięgnij już teraz po oszczędne, wygodne, skuteczne i bardzo pomocne narzędzie. Na www.nexto.pl, największej w Polsce platformie z publikacjami cyfrowymi, masz do wyboru ponad 50 kursów językowych audio i ponad 4000 niemiecko- i angielskojęzycznych książek audio. Audiobooki na http://www.nexto.pl są tańsze nawet o 30% od tytułów oferowanych w księgarniach.

Zamawiając książki audio w formie pliku mp3, nie musisz też czekać na przesyłkę. Możesz zacząć już dziś. Nauka języków przy pomocy książek audio to dodatkowe, bardzo pomocne narzędzie, które jest jednocześnie tanie i przyjemne w użyciu. Książki audio można kupić w cenach już od 6 zł!

A może nie wiesz, czym są kursy audio? To nic innego, jak odpowiedniki papierowych publikacji, czytane przez native speakerów. Dzięki temu oprócz nauki gramatyki i słownictwa, ćwiczysz wymowę i rozumienie ze słuchu. W przeciwieństwie do tradycyjnych książek, możesz słuchać książek audio niemal w każdej sytuacji. Możesz to robić w podróży, w trakcie dojazdów do szkoły czy pracy lub podczas joggingu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena