Wybierając się na plaże nie zapomnij o stroju kąpielowym. Porady na co uważać na plazy i czego przestrzegać.

Data dodania: 2009-04-01

Wyświetleń: 3815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierając się na plaże nie zapomnij o stroju kąpielowym.

Stroje kąpielowe i nie tylko możesz kupić w internecie. Obezcnie jest bardzo dużo skleów ze strojami kąpielowymi, z bikinni oraz innymi akcesoriami na plażę.


Strój kąpielowy - strój zakrywający intymne miejsca ciała. U mężczyzn przeważnie same majtki (czyli kąpielówki), a u kobiet majtki ze stanikiem. Wykonane ze specjalnego materiału. Nosi się go na basenach, plażach. Jednym z rodzajów stroju kąpielowego jest bikini.

Plaża - pas wybrzeża zbiornika wodnego lub brzegu cieku, łagodnie schodzący do wody, pokryty piaskiem lub żwirem. Część plaży najbliżej wody jest okresowo zalewana w wyniku pływów, przyboru oraz falowania wody.

Plaże w nadmorskich kurortach często decydują o ich atrakcyjności, gdyż nierzadko są tłumnie odwiedzane przez turystów w celach rekreacyjno-wypoczynkowych.

Opalanie w stroju kąpielowym

Wakacje to czas wypoczynku, słońca i przyjemności. Dbamy o swoje ciało, poddajemy sie zabiegom pielęgnacyjnym, kąpielom słonecznym, tak aby nasze ciało prezentowało się ładnie na plaży. Róbmy to z głową. Polecamy uwadze temat miesiąca - Opalanie. Artykuły - Chrońmy skórę naszych dzieci, Opalanie od A do Z, Czy istnieje zdrowa opalenizna, Nie - bezpieczne słońce i Przebarwienia.


Opalenizna – ściemnienie barwy skóry (szczególnie widoczne u osób o jasnej karnacji) w wyniku naturalnej, fizjologicznej reakcji, która zachodzi podczas ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe światła słonecznego (lub w solarium). Jedną z zalet opalania się jest to, że pod wpływem odpowiedniej dawki promieniowania słonecznego w skórze dochodzi do zsyntetyzowania takiej ilości witaminy D3, która pokrywa dzienne zapotrzebowanie na nią praktycznie w 100%. Przy nadmiernej ekspozycji na to promieniowanie, na skórze może wystąpić oparzenie słoneczne.

Mamy różne rodzaje strojów kąpielowych oto opis jednego z nich:

Kostium kąpielowy
wysokiej jakości, uszyty ze specjalnego materiału, zapewniającego komfort i wygodę podczas pływania. Dzieki temu, że strój ten jest niezwykle elastyczny - doskonale dopasowuje się do Twojego ciała. Modny, kobiecy krój sprawi, iż zarówno na basenie jak i na plaży bedziesz wyglądała prześlicznie. Prezentowany dwuczęściowy strój kapielowy jest wytrzymały na częste pranie i częste pływanie w chlorowanej jak i słonej wodzie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena