Afirmacje to proste pozytywne zdania, które mają za zadanie pomóc nam w zmianie naszego sposobu myślenia (definicja własna ;-). Wielu ludzi uważa jednak, że afirmacje wcale nie są skuteczne, że najzwyklej w świecie nie działają.Czy wiesz jakie mogą być tego przyczyny?

Data dodania: 2009-01-31

Wyświetleń: 3263

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Afirmacje to proste pozytywne zdania, które mają za zadanie pomóc nam w zmianie naszego sposobu myślenia (definicja własna ;-).

Wielu ludzi uważa jednak, że afirmacje wcale nie są skuteczne, że najzwyklej w świecie nie działają.Czy wiesz jakie mogą być tego przyczyny?

W jednym ze swoich artykułów pisałam o zasadach skutecznych afirmacji i prawda jest taka, że ich naruszenie już na samym początku pracy nad afirmacjami, jest powodem ich nieskuteczności.

Leszek Żądło, dzięki któremu poznałam w ogóle afirmacje oraz moc ich działania, w artykule Dlaczego pozytywne myśli nie zawsze działają? stwierdził, iż "Najczęściej powodem braku efektów afirmowania jest niewłaściwe stosowanie afirmacji: albo za krótko, albo bez pisania." W dalszej części dodał też "Najważniejszym z powodów braku działania afirmacji jest błędne
sformułowanie ich. Mogą one dotyczyć zupełnie innego rozwiązania lub tematu niż ten, który chcesz przerobić. Afirmować należy cel, a nie sposoby jego realizacji!".

Tak więc w kilku prostych zdaniach masz odpowiedź na swoje pytanie. Afirmacje nie działają ponieważ:

1. Pracujesz z błędnie sformułowaną afirmacją.
2. Pracujesz nad afirmacją za krótko.
3. Nie piszesz afirmacji (tylko np. powtarzasz w myślach).

Co do pierwszego punktu - to muszę stwierdzić, że najlepiej jest układać afirmacje samodzielnie, choć internet dostarcza nam masę gotowych rozwiązań. Prawdą jest jednak to, że to co poskutkowało u kogoś innego wcale nie musi być skuteczne dla Ciebie. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Każdy z nas ma własne doświadczenia i problemy. Warto więc poświęcić chwilę czasu na ułożenie własnej afirmacji - to wbrew pozorom nie jest takie trudne.

Z afirmacją pracujemy w zasadzie tak długo, jak długo mamy nierozwiązany problem. Wielu z nas jednak rezygnuje dość szybko - nie widząc efektów od razu. jesteśmy niecierpliwi, a zmiany wymagają trochę czasu.

Kiedy zaczynasz pisz na papierze. To wbrew pozorom bardzo ważne. Samo powtarzanie w myślach nie da Ci oczekiwanych rezultatów.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego afirmowania

P.S. Polecam do przeczytania cały artykuł Leszka Żądło, który znajdziecie na stronie CudownyPortal.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena