„Rzeczpospolita” w artykule autorstwa Anny Grabowskiej pt. „Fiskus wyśledzi zarobki Polaków za granicą” podaje, że urzędnicy skarbowi zapowiadają kontrole dochodów, które wykazują Polacy pracujący za granicą.

Data dodania: 2007-04-25

Wyświetleń: 5518

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej ludzi wyjeżdża do pracy w Anglii i wielu z nich po prostu nie wie, jak rozliczać podatki. Tymczasem zawistni krewni czy sąsiedzi tylko czekają na taką okazję. Podobno wzrasta liczba donosów do Urzędów Skarbowych.

Osoba, która ma stałe miejsce zamieszkania w Polsce, tutaj powinna zapłacić podatek, również za ubiegłe lata. Gazeta podaje, że:

Zasady opodatkowania dochodów z zagranicy uzyskiwanych przez osobę fizyczną zależą od miejsca zamieszkania. Od 2007 roku pojęcie to dla celów podatkowych (rezydencji podatkowej) zostało zdefiniowane na nowo. Osoba mająca miejsce zamieszkania na terytorium RP to taka, która posiada centrum interesów osobistych lub gospodarczych w Polsce lub przebywa tutaj dłużej niż 183 dni w roku podatkowym. W przyszłym roku więc mniejsze znaczenie będzie miał fakt, czy osoba ma zamiar wrócić - większą uwagę przyciągać ma stan faktyczny.

W tej sytuacji szczególnego znaczenia nabiera sprawa fachowego doradztwa podatkowego. Istnieje kilka firm wyspecjalizowanych w rozliczaniu podatku od pracy za granicą. Jedną z takich firm jest Poltax, która udostępnia obszerną bazę wiedzy w postaci pytań i odpowiedzi.

Biuro Poltax to największe polskie biuro zajmujące się rozliczaniem podatków zagranicznych. Od wielu lat odzyskuje dla swoich klientów 100% nadpłaconego podatku za pracę za granicą. Usługom zwrotu podatku w firmie Poltax zaufało już kilkanaście tysięcy klientów. Dostępna jest infolinia dla klientów z Wielkiej Brytanii oraz możliwość kontaktu on-line z konsultantem podatkowym. Można zamówić komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail. Wszystkie sprawy załatwiane są przez Internet.

W serwisie internetowym można znaleźć również ofertę rozliczania podatków dla marynarzy, możliwość ekspresowej realizacji czeków angielskich oraz dodatkowe informacje o zasadach rozliczania podatku za pracę za granicą: w Anglii, Irlandii, Niemczech i innych krajach. .

Przed zleceniem rozliczenia zagranicznego podatku warto sprawdzić, czy ta usługa się opłaca - wykorzystamy w tym celu specjalny kalkulator podatkowy, który wyliczy kwotę zwrotu podatku .

Licencja: Creative Commons