Statystyki stron – po co? Choćby dla zaspokojenia czysto ludzkiej ciekawości i uzyskania odpowiedzi na pytanie: kto i dlaczego odwiedza moją stronę?

Data dodania: 2008-12-11

Wyświetleń: 2802

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takie pytanie stawia sobie wielu, a może nawet wszyscy właściciele serwisów internetowych. U samych początków internetu mieliśmy jedynie proste liczniki odwiedzin, dziś ciekawość możemy zaspokoić gruntownie i kompleksowo. Statystyki stron bardzo wnikliwie obserwują, analizują i dostarczają informacji o...prawie o wszystkim.

Statystyki stron – informacje

Instalując statystyki stron dowiadujemy się: po pierwsze – z jakiego adresu IP mieliśmy odwiedziny. Po adresie możemy sprawdzić lokalizację. Po drugie: w jakich godzinach i w jakich dniach tygodnia generowany był największy ruch na stronie. Na te dni możemy zaplanować nowe publikacje lub nowe promocje. Po trzecie: jakie zapytania w wyszukiwarkach przekierowały odwiedzających na naszą stronę. Otrzymujemy w ten sposób informację na ile dobrze dobrane są nasze frazy kluczowe. Po czwarte: z jakich innych adresów trafili do nas odwiedzający. Dzięki temu dowiemy się, na ile opłacalne są wykupione przez nas reklamy. Po piąte: statystyki www dostarczą informacji jakie odnośniki na naszej stronie zostały kliknięte przez odwiedzających. Ten wskaźnik możemy interpretować właściwie dowolnie.

Statystyki stron – wybór

Wiemy już jakie możliwości mamy dzięki statystykom www, pozostaje wybór: statystyki pełne czy darmowe statystyki stron? To oczywiście kwestia tego, jak zaawansowane informacje chcemy czerpać ze statystyk. Zresztą większość serwisów płatnych oferuje okrojone statystyki darmowe – okrojone o tyle, że pozbawione wielu ciekawych funkcjonalności. Zanim więc zdecydujemy się na wybór dostawcy statystyk przeanalizujmy jakiego rodzaju dane będą nam potrzebne i pod tym kątem podejmijmy decyzję.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena