Przewlekłe bóle kręgosłupa, problemy z poruszaniem się i ruchomością stawów, niedoleczone urazy, to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że zastanawiamy się nad umówieniem się do fizjoterapeuty. 

Data dodania: 2023-03-09

Wyświetleń: 287

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty?

Warto pamiętać, że specjalista ten zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu, a głównym celem fizjoterapii jest przywrócenie pacjentowi pełnej lub częściowej sprawności ruchowej oraz zapobieganie wszelkim urazom czy też powikłaniom pourazowym lub pooperacyjnym. Co warto jeszcze wiedzieć o fizjoterapii? Kiedy rzeczywiście niezwłocznie należy zgłosić się do fizjoterapeuty? Zachęcamy do lektury.

 

Fizjoterapeuta - kim jest?

Fizjoterapeuci to wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia, którzy nie tylko pomagają powrócić do dawnej sprawności osobom po urazach pleców czy też typowych urazach sportowych, ale również pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych cierpiącym na problemy, wynikające z chorób lub też procesu starzenia się organizmu.

Celem przeprowadzenia skutecznej fizjoterapii, oprócz poprawienia ruchomości stawów, jest również łagodzenie bólu, a także poprawa jakości życia.

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Do fizjoterapeuty należy udać się przede wszystkim wtedy, gdy dolegliwości bólowe się przedłużają i są coraz bardziej uporczywe, a także, gdy zakres ruchomości stawów jest bardzo ograniczony.

Co ciekawe, wizytę u fizjoterapeuty powinny również umówić osoby, które zajmują się na co dzień hobbystycznie lub też zawodowo sportem. Fizjoterapeuci specjalizują się w zapobieganiu urazom, dostosowują formy ćwiczeń oraz terapii do wzmożonej aktywności. Dzięki temu można świetnie wzmacniać mięśnie i tym samym uniknąć przeciążeń, przemęczenia lub też naderwania ścięgna.

Na konsultacje do sprawdzonego fizjoterapeuty powinny udać się także osoby będące po urazie lub operacji. Specjaliści dobierają odpowiednie formy ćwiczeń do możliwości pacjenta i tym samym pozwalają mięśniom nieco się rozciągnąć i uelastycznić. Warto dodać, że na wizyty do fizjoterapeuty powinny umawiać się również osoby starsze, które chciałyby nadal pozostać w dobrym zdrowiu i cieszyć się świetną kondycją.

Fizjoterapia w CTM-Tychy

Szukając sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego, warto zdecydować się na usługi CTM-Tychy. W Centrum Medycznym zatrudnieni są wyłącznie polecani i doświadczeni fizjoterapeuci, którzy wykorzystując różne metody rehabilitacyjne, pomagają pacjentom powrócić do dawnej sprawności. W CTM-Tychy można skorzystać z różnych rodzajów zabiegów, między innymi terapii manualnej, terapii powięziowej FM, terapii powięziowej z wykorzystaniem haczyków, itp.

Wizytę u fizjoterapeuty należy umówić nie tylko wtedy, gdy pacjent zmaga się z różnymi dolegliwościami bólowymi w obrębie mięśni, stawów czy też kości, ale także jest po urazie, np. złamaniu oraz skręceniu. Do fizjoterapeuty powinny zgłosić się również osoby, będące po operacji oraz osoby starsze, które nadal chciałby zachować swoją sprawność ruchową. Szukając sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego, warto zapisać się do poradni w Centrum Medycznym Tychy. W ramach usług przeprowadzone są różne zabiegi, między nimi terapii manualnej czy też terapii powięziowej FM.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena