Kolory mebli wpływają na odbiór wnętrza przez Klientów. Aranżacja sklepu powinna wzbudzać poczucie komfortu. Za pomocą kolorów stworzymy charakter miejsca i ułatwimy zapamiętanie marki.

Data dodania: 2023-03-06

Wyświetleń: 301

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kolory mebli sklepowych – jak dopasować je do wnętrza

Znaczenie kolorów w wyposażeniu sklepów

Kolorystyka mebli przyczynia się do budowania odpowiedniej atmosfery w sklepie. Wybór odpowiednich kolorów wpływa na to, jak Klienci postrzegają sklep. Dlatego też warto poznać znaczenie poszczególnych kolorów.

Klasyczna biel – białe meble są ponadczasowe. Biel kojarzy się z czystością i elegancją. To kolor, który optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń.

Śnieżnobiałe kolory mebli nie są jedyną opcją. Mamy różne odcienie bieli, na przykład perłowy, gołębi czy kość słoniowa. 

W sklepach często stosuje się białe regały i lady sklepowe. Do prezentacji odzieży chętnie używa się białych manekinów. W białej kolorystyce urządza się sklepy spożywcze, apteki, sklepy AGD.

Dystyngowana czerń – kolor utożsamiany z luksusem i klasyką. Stosuje się go w eleganckich butikach, perfumeriach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych. 

Surową czerń warto łączyć z białymi dodatkami. W ten sposób unikniemy efektu przytłoczenia. Na tle białych ścian wyróżnią się meble i dodatki w kolorze czarnym. Na przykład stoliki ekspozycyjne, stojaki na ubrania, lady, lampy.

Nieco łagodniejszą opcją od czerni jest antracyt, którą można określić jako intensywną szarość.

Kolory drewna – meble w kolorze drewna są rozwiązaniem uniwersalnym, które sprawdza się w każdej branży. Mogą być to zarówno meble z litego drewna, jak i wyposażenie z płyty laminowanej w dekorze drewna.

Kolory pastelowe – łagodne odcienie sprawdzą się w sklepach dziecięcych. To między innymi kolor błękitny, zielony, różowy, żółty, beżowy. Taka spokojna kolorystyka pasuje do asortymentu dla dzieci. Biała lada z pastelowymi elementami będzie zatem dobrym wyborem do sklepu z ubraniami dla najmłodszych.

Warto wspomnieć także o trendach kolorystycznych w aranżacji sklepów. Viva Magenta – to kolor 2023 roku ogłoszony przez Instytut Pantone. Możemy określić go jako połączenie czerwieni z niebieskim. Zdaniem ekspertów to właśnie ten odważny róż będzie obecny w modzie, designie, kulturze, ale i we wnętrzach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena