Słowo VIN może nic ci nie mówić, a to dlatego, że jest to skrót od angielskich słów Vehicle Identification Number - Numer Identyfikacji Pojazdu lub Numer Nadwozia. Ten rodzaj numeru zostaje nadany przez producenta i jest stosowany przede wszystkim do tego, aby móc z łatwością identyfikować pojazdy. Warto wiedzieć, jak powinien prezentować się numer VIN, gdzie go można znaleźć i dlaczego w ogóle warto mieć świadomość tego, jak on brzmi w przypadku twojego samochodu. 

Data dodania: 2023-02-16

Wyświetleń: 353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto znać numer VIN pojazdu?

I co więcej, warto także zdecydować się na dekodowanie numeru VIN, aby sprawdzić czy samochód nie był kradziony lub mocno uszkodzony.

  1. Z jakich elementów składa się numer VIN?
  2. Gdzie można znaleźć numer nadwozia VIN?
  3. Dlaczego w ogóle warto wiedzieć, jaki numer VIN ma twoje auto?
  4. Dekoder VIN - dlaczego warto z niego skorzystać?
  5. Gdzie znaleźć dekoder VIN dla siebie i swojego samochodu?

Z jakich elementów składa się numer VIN?

Numer VIN samochodu składa się z aż siedemnastu znaków - zarówno liter, jak i cyfr. Warto jednak wspomnieć, że pomijane są litery takie jak O czy I, ponieważ mogą być one pomylone z cyframi 0 i 1. Numer VIN pojazdu jest unikatowy i niepowtarzalny - także używany samochód będzie go posiadał. Jest on przypisywany aby pojazd w każdej chwili mógł zostać zidentyfikowany na drodze czy w trakcie wypadku. Każdy uczciwy sprzedawca powinien podać ci numer sprzedawanych przez siebie samochodów. 

Gdzie można znaleźć numer nadwozia VIN?

Jak jednak samemu znaleźć numer vin samochodu, jeżeli sprzedawca nie będzie uczynny i sam ci go nie poda? Na pojeździe jest kilka miejsc, w których można znaleźć ten numer. Przede wszystkim można go znaleźć na tabliczce znamionowej, która umieszczona jest z przodu pojazdu na podszybiu samochodu w miejscu przy kierowcy. Tam można znaleźć etykietę, na której oprócz numeru VIN są również wszystkie inne istotne dane od producenta. Drugim miejscem gdzie znajduje się numer VIN jest słupek boczny od strony kierowcy. Także w komorze silnika znajduje się on wypisany. 

Dlaczego w ogóle warto wiedzieć, jaki numer VIN ma twoje auto?

Dlaczego w ogóle warto wiedzieć jaki numer VIN ma twoje auto? Z prostych przyczyn - za pomocą tego numeru można sprawdzić to, czy auto nie było kradzione i jakie naprawy były na nim wykonywane dotychczas. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy kupujesz samochód z drugiej ręki i chcesz mieć pewność, co do stanu w jakim się znajduje. Przecież nikt nie chce kupić auta, które za chwile będzie nadawało się do kasacji! Dodatkową zaletą jest to, że numer VIN ułatwia sprowadzanie nawet tych części samochodowych, które są trudno dostępne.

Dekoder VIN - dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest dekoder vin i dlaczego warto z niego skorzystać? Przede wszystkim jest to narzędzie, które pomoże w rozczytaniu numeru nadwozia (czyli numeru VIN). Dzięki niemu rozkodujesz wszystkie informacje dotyczące posiadanego przez ciebie pojazdu lub pojazdu, który chcesz kupić. Dekoder VIN po przeanalizowaniu ciągu liter i cyfr jest w stanie określić rok produkcji, rodzaj nadwozia, markę, model a także historię serwisowania pojazdu. A ta wiedza naprawdę się przydaje. 

Gdzie znaleźć dekoder VIN dla siebie i swojego samochodu?

Dekodery numeru VIN można znaleźć w internecie. Jest to usługa płatna, niemniej jednak, jeżeli chcesz być pewny co do jakości i stanu swojego pojazdu, to zdecydowanie warto zainwestować w pełen raport historii pojazdu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje auto nie było kradzione i posłuży ci przez znacznie dłuższy czas. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena