Każda kobieta ma kilka środków higienicznych do wyboru podczas miesiączki.

Data dodania: 2023-01-18

Wyświetleń: 372

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podpaski wielorazowe - która z nich będzie dla mnie najlepsza i jak o nią zadbać?

Jedne wolą podpaski, inne kubeczki lub majtki menstruacyjne, tampony albo… podpaski wielorazowe! Z poniższego artykułu dowiesz się jak o nie dbać.

Jak działają podpaski wielorazowe?

Podpaska wielorazowa to nic innego jak po prostu podpaska wielokrotnego użytku. Wykonana jest ona z kilku warstw materiału, a zewnętrzna to materiał oddychający, który nie przepuszcza wilgoci. W czasie okresu nie musisz się martwić tym, czy przemokłaś bądź widać plamy na ubraniach. 

Zalety podpasek wielorazowych

Podpaski wielorazowe są ekologiczne - korzystając z nich zmniejszasz ilość produkowanych śmieci. Odpowiednio zadbana może być używane nawet do pięciu lat! Ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z materiału PUL - oddycha i nie przepuszcza wilgoci. Ponadto podpaski wielorazowe są higieniczne - wystarczy, że po użyciu wypierzesz je w zimnej wodzie, a następnie w pralce. Co więcej, są one niezwykle komfortowe i przyjemne w dotyku. Nie posiadają również nieprzyjemnego zapachu - są bezzapachowe.

Rodzaje podpasek wielorazowych

Rozmiary czy nazwy poszczególnych podpasek wielorazowych zależą od producenta, co może powodować małe zamieszanie. Można je jednak podzielić na trzy grupy:

  • wkładki - ich zadaniem to codzienne zabezpieczenie bielizny przed naturalną wydzieliną z pochwy. Co więcej, chronią one bieliznę poza miesiączką. Jest to także dodatkowe zabezpieczenie przy korzystaniu z kubeczka menstruacyjnego,
  • podpaski na dzień - rozmiarowo są większe od wkładek. Jest to idealne rozwiązanie na obfite bądź normalne miesiączki,
  • podpaski na noc -  od tych na dzień różnią się długością i nieco większą chłonnością, aby zapewnić każdej kobiecie w czasie okresu pełen komfort i ochronę. Ich wysoka chłonność sprawia, że mogą być także stosowane po porodzie bądź w okresie połogu.

Jak wybrać odpowiednią dla mnie podpaskę wielorazową?

Przy wyborze podpaski wielorazowej kieruj się tym samym, czym kierujesz się przy kupnie zwykłych podpasek jednorazowych - obfitości krwawienia oraz tego czy chcemy, aby dana podpaska była na dzień czy na noc.

A co z rozmiarem i rodzajem podpasek?

Tak jak podpaski jednorazowe, podpaski wielorazowe posiadają wiele rozmiarów - mini, standard, maxi, maxi plus oraz night. Ich nazewnictwo może się różnić między markami. Rozmiar, tak jak i chłonność, wybieramy w ten sam sposób jak to robimy z podpaskami jednorazowymi.

Jeżeli chodzi o materiał w podpaskach wielorazowych to najczęściej wykorzystuje się naturalną bawełnę, mikropolar, który powoduje uczucie suchości, bambus - najmilszy w dotyku bądź coolmax, który nie dość że daje uczucie suchości to również się najłatwiej spiera.

Jak odpowiednio dbać o podpaskę wielorazową?

Zużytą podpaskę zapierz w zimnej wodzie, a następnie ją wysusz i umieść w koszu z brudną bielizną, bądź bezpośrednio wrzuć ją do pralki. Możesz je prać razem z resztą swojej bielizny, pościelą czy ręcznikami używają proszku do prania. Ważne jest, aby ustawić pralkę na cykl delikatny (40 st. C.). Po praniu rozwieś podpaski do wyschnięcia w przewiewnym miejscu - na sznurku czy suszarce. Pamiętaj, aby nie prasować podpasek wielorazowych!

Wypróbuj już teraz! Podpaski wielorazowe od WIMIN


Internetowy sklep internetowy z produktami wellnessowymi i suplementami dla kobiet posiada w swojej ofercie podpaski wielorazowe! Są one dostępne w dwóch rozmiarach - Standard i Maxi. Wejdź na ich stronę internetową i zamów swoją podpaskę wielorazową!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena