Wiele osób zastanawia się, jak sprawdzić dane firmy? Miejscem, w którym znajdują się rzetelne informacje na temat osób prowadzących działalność gospodarczą jest portal internetowy bazafirmdane.pl.

Data dodania: 2022-09-28

Wyświetleń: 355

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak sprawdzić dane firmy? - Szybko i za darmo

W trakcie podejmowania współpracy z wybraną przez siebie firmą, rzadko dysponuje się pełnymi danymi o tym podmiocie gospodarczym. Przeszukiwanie stron internetowych w celu uzyskania takiej wiedzy, jak informacje rejestrowe o przedsiębiorcy, to niepotrzebna strata czasu. Tego typu działanie nie zawsze przynosi spodziewany rezultat, ponieważ na niektórych witrynach internetowych znajdują się niejednokrotnie nieaktualne informacje. Może to powodować trudności w prawidłowym wystawieniu faktury VAT. Niektóre osoby potrzebują danych rejestrowych o firmie, ponieważ pragną oni sprawdzić potencjalnego kontrahenta, weryfikując jego NIP czy REGON, siedzibę czy też status podatnika VAT. Wyżej wymienione informacje o firmie znaleźć można na portalu internetowym. To baza przedsiębiorców, która wyróżnia się bezproblemową obsługą i ułatwioną nawigację.

Jak sprawdzić dane firmy? Portal internetowy zawierający zweryfikowane informacje o przedsiębiorcach

Działaniem poprzedzającym podpisanie umowy z wybraną firmą, powinno być dokładne sprawdzenie kluczowych informacji, dotyczących prowadzonej przez daną osobę działalności gospodarczej. Nie każdy ma dostęp do CEIDG. Ponadto niektóre bazy firm wymagają uiszczenia określonej kwoty, aby uzyskać nieograniczony dostęp do informacji o wybranym podmiocie gospodarczym. Dysponując znikomą ilością danych o konkretnym przedsiębiorcy, nie zawsze można znaleźć jego stronę internetową bądź też uzyskać wiedzę na temat rodzaju prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Korzystając z portalu internetowego, którym jest bazafirmdane.pl można bez trudu sprawdzić takie informacje, jak między innymi:

  • przeważający rodzaj działalności gospodarczej, prowadzony przez danego przedsiębiorcy,
  • NIP i REGON,
  • aktualne dane teleadresowe wraz z podaniem strony internetowej, numeru kontaktowego, adresu poczty internetowej,
  • numer konta bankowego,
  • aktualny status podatnika VAT,
  • godziny otwarcia firmy.

Wyżej wymienione dane o firmie można wykorzystać także do przygotowania różnego typu dokumentów o charakterze formalnym. Ma to szczególne znaczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą m.in. w branży: firma budowlana.

Informacje rejestrowe o firmie-  baza przedsiębiorców z kodami TERC i SIMC

Prowadzony rejestr przedsiębiorców, znajdujący się w takim miejscu, jak bezpłatna baza firm, zawiera także dodatkowe informacje. Są to kody TERC i SIMC, przypisane do konkretnego podmiotu, prowadzącego w Polsce działalność gospodarczą. Kod SIMC stanowi system identyfikatorów i nazw miejscowości. Jest on składnikiem Krajowego Rejestru Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju. To system zarządzany przez Główny Urząd Statystyczny. Z kolei kod TERC to system identyfikatorów i nazw jednostek podziału administracyjnego. Osoby korzystające z portalu, którym jest bazafirmdane.pl mogą wejść w posiadanie kodów TERC i SIMC. To świetne rozwiązanie, które eliminuje konieczność uruchamiania wyszukiwarki, znajdującej się na stronie internetowej GUS.

Darmowa baza firm to cenne źródło informacji. Może być ono wykorzystywane, zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Znajdujące się tam dane, umożliwiają ustalenie adresu firmy, jej statusu VAT czy przypisanych kodów TERC i SIMC.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena