Suplementy diety podlegają różnym ograniczeniom. W przypadku większości z nich problem polega na tym, że mimo wysokiej zawartości składników aktywnych, nie osiągają one pożądanej skuteczności, ponieważ organizm nie jest w stanie przyswoić sobie pożytecznych substancji. Kwasy fulwowe mogą tę sytuację radykalnie zmienić.

Data dodania: 2022-03-03

Wyświetleń: 458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kwasy fulwowe: wyższy potencjał skutecznej suplementacji

Czym są kwasy fulwowe?

Kwasy fulwowe to dość duża umowna grupa związków chemicznych o ogólnie podobnym schemacie budowy oraz zbliżonym pochodzeniu. Są to związki wytwarzane przez rośliny, niektóre bakterie glebowe i grzyby, wchodzą w skład kompleksów próchniczych. Składają się z centralnych pierścieni węglowodorowych oraz dystalnych węglowodorów alifatycznych. Wyróżniają się bardzo wysokim potencjałem do tworzenia chelatów i kompleksów.

Nowy typ suplementu

Kwasy fulwowe same w sobie nie wykazują większej aktywności biologicznej. Co prawda niektóre prace sugerują możliwy wpływ na pobudzenie metabolizmu komórkowego, jednak wyniki w tym zakresie są niejednoznaczne. Z drugiej jednak strony, suplement diety zbudowany w umiejętny sposób, zawierający korzystne substancje w otoczeniu kwasów fulwowych, na przykład Fulvicherb - Synergy (https://fulvicherb.pl/shop/fulvicherb-synergy), może wykazywać zdecydowanie silniejsze działanie, niż suplement zawierający takie same stężenia substancji aktywnych, ale bez kwasów.

Ta różnica wynika właśnie z tego, że kwasy fulwowe tworzą kompleksy z minerałami i witaminami – na dzień dzisiejszy opisano niemal sto takich kompleksów, a poznanie kolejnych jest kwestią najbliższego czasu, jako że badania nad kwasami fulwowymi prowadzi się od niedawna.

To oznacza, że Fulvicherb - Synergy (https://fulvicherb.pl/) korzysta z kwasów fulwowych przede wszystkim jako nośnika konkretnych korzystnych dla zdrowia substancji, diametralnie podnoszą ich biodostępność i przyswajalność. Taki typ suplementu jest w oczywisty sposób wydajniejszy i skuteczniejszy od prostych preparatów niezawierających żadnych nośników.

Kiedy kwasy fulwowe mogą pomóc?

Suplementy z kwasami fulwowymi mogą mieć bardzo zróżnicowany skład, w związku z czym można wykorzystywać je do wprowadzania do organizmu różnych związków o niemal dowolnie dobranym działaniu. Obecnie największą uwagę poświęca się na przykład suplementom mającym zdolność chelatacji jonów metali ciężkich w świetle przewodu pokarmowego. Innym istotnym typem działania jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego w celu usprawnienia odprowadzania szkodliwych produktów przemiany materii do krwiobiegu. Postuluje się także, że niektóre suplementy mogą mieć działanie antynowotworowe, jako że same kwasy fulwowe, ale też dodawane do nich antyoksydanty, mają silne działanie ochronne.

Dużą popularnością cieszą się suplementy z kwasami fulwowymi oraz licznymi wyciągami lub ekstraktami ziołowymi. Mają one potencjał oddziaływania przy naprawdę szerokim spektrum problemów, o czym więcej piszą twórcy najpopularniejszego z tej kategorii suplementu Fulvicherb - Synergy – (https://fulvicherb.pl/laczy-cie-z-natura).

Czy to jest bezpieczne?

W przypadku wszystkich nowości na rynku suplementów zalecana jest pewna ostrożność i jeśli zastanawiasz się, czy kwasy fulwowe będą bezpiecznymi suplementami, to bardzo rozsądnie. W tej branży bowiem wielu producentów skupia się wyłącznie na marketingu, zupełnie nie przejmując się utrzymaniem jakości swoich produktów. Ważne jest, aby, decydując się na użycie suplementu z kwasami fulwowymi, wybrać produkt pochodzący od renomowanego dostawcy. Zakupów dokonuj zawsze albo w aptece, co do której masz pewność, że preparaty są tam przechowywane zgodnie z zaleceniami producentów, albo – jeśli to tylko możliwe, bezpośrednio od wytwórcy. Poza tym, że będzie to rozwiązanie tańsze, masz pewność, że otrzymasz produkt świeży, sprawdzony i taki, który nie był narażony na niewłaściwe magazynowanie. 

Musisz też wiedzieć, że pozyskanie kwasów fulwowych na skalę przemysłową jest dość drogim procesem, więc jeśli znajdziesz gdzieś podejrzanie tani suplement z tej grupy, to obawy o jakość będą jak najbardziej uzasadnione. O ile szukanie opłacalnych rozwiązań jest słuszne, o tyle na pewno najtańszy preparat nie będzie optymalnym wyborem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena