Możliwość rozwoju, koleżeńska atmosfera i… nielimitowany dostęp do kawy – z takimi obietnicami spotykamy się coraz częściej w różnych ofertach pracy, w tym przede wszystkim na stanowiska biurowe. Czy kawa w biurze jest rzeczywiście koniecznością i czy powinieneś ją zagwarantować, jako pracodawca chcący zadbać o swój obecny i przyszły zespół?

Data dodania: 2022-02-16

Wyświetleń: 458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy kawa w biurze to konieczność?

Podsumowanie:

  • Dostęp do darmowej i nielimitowanej kawy w biurze to standard w coraz większej liczbie firm. Dziś, jako przedsiębiorca, nie masz już zbyt dużego wyboru – chcąc zadbać o swój zespół, musisz zapewnić kawę w biurze.
  • Najlepszym pomysłem na zaserwowanie kawy w biurze jest kupno dobrego ekspresu. Właściciele biur najchętniej wybierają ekspresy przelewowe i automatyczne – ze względu na szybkość ich działania i łatwość obsługi.
  • Dobry ekspres do kawy wybierzesz wtedy, gdy poznasz kawowe potrzeby i oczekiwania swojego zespołu. Dlatego najpierw ankieta i research, dopiero później zakupy.

Darmowa kawa w biurze to standard

Kiedy przypomnimy sobie, że kawa szybko i mocno pobudza do działania – poprawia skupienie i produktywność, a także samopoczucie, wtedy pomysł kawy w biurze wydaje się całkowicie uzasadniony. Jako przedsiębiorca z pewnością chcesz mieć pewność, że inwestycja w ekspres do kawy i dobre ziarna zwróci się – pod postacią większej wydajności całego zespołu lub skuteczniejszych działań rekrutacyjnych. Obecnie jednak musisz patrzeć na to inaczej. 

Jako że kawa w biurze (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/dla-biur/) stała się standardem, rezygnując z niej, stawiasz się od razu w tyle w walce o nowych pracowników i ryzykujesz tym, że Twoi pracownicy skierują wzrok w stronę Twojej konkurencji, by tam szukać lepszej atmosfery pracy. Kawa w biurze to konieczność. Ale nie martw się! To nie musi kosztować Cię mnóstwo czasu i pieniędzy.

Jak wybrać dobry ekspres do kawy do biura?

Kluczem do sukcesu jest chociaż wstępne określenie kawowych potrzeb i oczekiwań w biurze, a następnie dobranie pasującego do nich ekspresu. W tym celu pomyśl o kilku najważniejszych kwestiach.

Ilość wypitej kawy

To, ile kubków kawy wypiją Twoi pracownicy w ciągu dnia – bo na tej podstawie najlepiej określić wydajność przyszłego ekspresu – zależy oczywiście od wielkości zespołu oraz jego kawowych potrzeb. Przyjmuje się, że w małych biurach przygotowuje się około 35 kaw dziennie, w średnich 35-50, a w dużych powyżej 50.

Ulubiony rodzaj kawy

Nadal wiele osób preferuje czarną, filtrowaną kawę. Rośnie jednak liczba zwolenników kaw mlecznych i deserowych. Zrób ankietę lub spytaj swoich pracowników wprost, jaką kawę piją najchętniej. Nie ma bowiem sensu kupować ekspresu automatycznego z rozbudowanym katalogiem napojów, jeśli pracownicy i tak najchętniej przygotują zwykłą, czarną kawę, którą ewentualnie samodzielnie zabielą mlekiem. I odwrotnie – wybór ekspresu przelewowego (serwującego właśnie czarną, filtrowaną) do zespołu o zmiennych i różnorodnych gustach może okazać się porażką.

Szybkość działania i łatwość obsługi

W biurze nie ma czasu na rytualne przygotowywanie kawy. Dlatego już na początku odrzuć pomysł na kupno ekspresu kolbowego i rozważ ekspres automatyczny lub przelewowy. Każdy z nich jest łatwy w obsłudze. Różnica jest widoczna w szybkości działania – „automat” potrzebuje niecałą minutę, ale w tym czasie zaserwuje jeden, ewentualnie dwa kubki kawy, z kolei ekspres przelewowy w ciągu kilku minut odda w ręce pracowników nawet dwa litry świeżego napoju.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena