Każdy marzy o kupnie lub budowie swojego własnego domu. Niestety obserwujemy w ostatnim czasie znaczny wzrost cen nieruchomości oraz materiałów budowlanych. To stawia nas przed wyborem czy warto kupić gotowy dom z rynku wtórnego, nowy od dewelopera czy jednak spróbować wybudować go w swoim własnym zakresie. Istnieje kilka ważnych czynników, które wpłyną na to jak kształtuje się cena i koszt całej inwestycji a także można skorzystać z pomocy prostego narzędzia, jakim jest kalkulator budowy domu.

Data dodania: 2021-12-15

Wyświetleń: 357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Budowa domów a kalkulacja kosztów

Co wpływa na koszt budowy domów?

Przede wszystkim będzie to lokalizacja działki, na której ma stanąć nieruchomość. Nie tylko ceny gruntów różnią się od siebie w poszczególnych miastach czy województwach, ale także koszty robocizny i opłacenie potrzebnych pracowników. Koszt budowy domów w Lublinie będzie się różnił od kosztu bodowy domów na działkach położonych kilkanaście kilometrów za miastem. Następnie ważnym czynnikiem będzie rozmiar i wielkość przewidywanego budynku gdyż w dużej mierze, im większy dom, tym droższy. O kosztach decydować będzie też plan, kształt i układ: im bardziej skomplikowany układ, tym droższa budowa a prosty, kwadratowy budynek będzie dużo mniej kosztowny. Chociaż można by założyć, że budowa większej liczby kondygnacji znacznie zwiększy koszt budowy, w rzeczywistości może ona obniżyć ogólny koszt metra kwadratowego, ponieważ dodatkowe kondygnacje nie wymagają takich samych wydatków na fundamenty dla całej dodatkowej przestrzeni, którą tworzą. Kolejną rzeczą będzie to, jakie materiały i produkty zostaną użyte przy budowie domu. Podstawowe, standardowe produkty są łatwiejsze do zdobycia i zamontowania a wszystko, co jest szyte na miarę, specjalnie projektowane lub wymaga specjalistycznej instalacji, zwiększy koszty. No i im więcej osób zostanie zatrudnionych przy budowie, tym również koszty wrosną. Większość projektów składa się z głównego wykonawcy i podwykonawców, samodzielnie zarządzanych przez niedoszłych właścicieli domów, jednak nie jest to jedyna opcja dla budowy. W zależności od budżetu, a nawet umiejętności, może się okazać, że sami jesteśmy w stanie sprostać nadzorowaniu wykonawców. Profesjonalnie zarządzana budowa może wezwać kierownika projektu do nadzorowania budowy i harmonogramu a korzyści z tego to nie tylko doświadczenie kogoś, kto zarządza budową i kto może być w stanie przewidzieć wszelkie potencjalne pułapki. To też trochę dystansu między samodzielnymi budowniczymi a domem podczas procesu budowy - pomagając zarządzać całym zespołem pracowników na miejscu.

Kalkulator budowy domu

Jeśli chcesz poznać koszt swojego wymarzonego domu warto skorzystać z kalkulatora budowy domu. Jest to formularz, który znajduje się na stronie internetowej i po wypełnieniu zawartych w nim pól i przesłaniu go do danej firmy dostaniemy informację zwrotną wraz z kalkulację całego kosztu budowy. Wystarczy podać, jaka interesuje nas powierzchnia domu, z czego ma być wykonany, czy ma być w stanie surowym otwartym, zamkniętym a może od razu pod klucz. Należy też podać informacje o rodzaju dachu, który nas interesuje, z jakiej dachówki ma być wykonany, jakie chcemy mieć stropy i czy budynek ma mieć piwnicę czy może ma być niepodpiwniczony. Zostawiając dane kontaktowe w ciągu kilku dni otrzymamy informacje zwrotną z kalkulacją i wszelkimi potrzebnymi informacjami. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli nam zaoszczędzić czas i pomoże wybrać najlepszą i tanią firmę na rynku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena