Chcesz zmienić wnętrze swojego domu czy mieszkania nie przeprowadzając wielkiego remontu i nie mając za bardzo wiedzy jak się za to zabrać? Skorzystaj z pomocy dobrego, taniego projektanta wnętrz, który pomoże Ci wykonać odpowiedni projekt, dobrać meble, dodatki oraz dekoracje.

Data dodania: 2022-07-04

Wyświetleń: 245

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak dobrze zaprojektować wnętrze naszego domu?

Nie urządzaj wnętrza pod wpływem impulsu

Nie raz słyszałeś pewnie radę, aby unikać zakupów spożywczych, gdy jesteś głodny, ponieważ najczęściej prowadzi to do złych wyborów. To samo dotyczy sklepów meblowych i z dekoracjami. Postaraj się nie robić zakupów tylko dlatego, że masz pusty dom i chcesz jak najszybciej go urządzić. Jeśli potrzebujesz kanapę, ale wybierzesz zieloną w paski tylko dlatego, że podoba ci się w sklepie bez zastanowienia się czy pasuje do reszty salonu staniesz przed koniecznością dopasowania go do kanapy i być może powstanie wnętrze, które nie do końca Ci odpowiada i pasuje stylem do reszty domu. Dodatkowo kluczowe jest, aby dobrze dopasować skale mebli do skali pomieszczenia. Głęboka sofa segmentowa może łatwo przytłoczyć mały pokój, a zgrabne krzesła mogą zgubić się w szeroko otwartym salonie. Przed rozpoczęciem aranżacji wnętrz należy zmierzyć długość i szerokość każdego pomieszczenia, które zamierzasz urządzić, wraz z wysokością sufitu i elementami, które mogą przeszkadzać - schodami, kolumnami czy grzejnikami. Dobrym pomysłem jest również zmierzenie otworów okiennych, wraz z przestrzenią ścienną pod, nad i po bokach każdego z nich, aby przygotować się do montażu osłon okiennych. Częstym błędem, jaki popełnia większość ludzi, jest kupowanie rzeczy o niewłaściwym rozmiarze - sofy, które nie mieszczą się w pokoju, sofy, które nie mieszczą się w drzwiach, stoły, które są za małe, biurka, które są za duże, szafki nocne, które wiszą w drzwiach. Każdy profesjonalny projektant wnętrz powie, że dokładne wymierzenie przestrzeni może pomóc uniknąć takich problemów.

Dobry plan i projekt to podstawa

Kiedy masz już pomiary danego pomieszczenia nadszedł czas, aby zabrać się za wykonanie projektu. Jedną z opcji jest narysowanie planu w staroświecki sposób, za pomocą papieru, ołówka i linijki, ale umówmy się doświadczony projektant wnętrz korzysta z oprogramowania kreślarskiego, takiego jak AutoCAD. Są też odpowiednie aplikacje, których celem jest ułatwienie tworzenia prostych planów danego piętra. Gdy znany jest już zarys przestrzeni, można eksperymentować z rozmieszczeniem mebli. Kolejnym ważnym ustaleniem jest też styl danego pomieszczenia, czy pokoje mają być tradycyjne, nowoczesne, formalne, relaksujące czy wizualnie ciepłe lub chłodne. Warto wcześniej zastanowić się jak chciałbyś mieszkać w danej przestrzeni. Co będziesz robić w danym pokoju? Ile osób tam mieszka? Czy są tam dzieci? Jakie są Twoje wizje dotyczące tego, jak chciałbyś się tam czuć?. Na przykład wystrój domu dla kogoś, kto regularnie organizuje duże przyjęcia obiadowe, powinien być inny niż dom dla kogoś, kto co wieczór jada w restauracjach lub osoba aktywna, która często przebywa poza domem i nie jest typowym domatorem powinna mieć inny salon niż osoba, która marzy tylko o tym, by siedzieć przed telewizorem z lampką wina. Wszystko to należy uwzględnić w projekcie tak aby aranżacja wnętrz była zgodna z naszą osobowością i stylem życia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena