Marzysz o mobilnym zwiedzaniu miasta albo potrzebujesz choć jeden dzień przemieszczać się sprawnie po mieście a nie dysponujesz własnym autem? Wtedy najsensowniejszym rozwiązaniem będzie skorzystać z usług wypożyczalni samochodów i wybrać sobie jakieś wygodne, nieduże autko. Poza opłatą wynajmu warto pamiętać także o kosztach dodatkowych takiej usługi.

Data dodania: 2022-05-24

Wyświetleń: 274

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie dodatkowe koszty ponosi się przy wypożyczeniu samochodu?

Co z kosztami paliwa?

Kiedy wynajmujesz samochód, w umowie znajdziesz punkt dotyczący paliwa. Powinieneś mieć możliwość sprawdzenia tego podczas rezerwacji samochodu. Jeśli w wypożyczalni samochodów, z której usług chcesz skorzystać obowiązuje zasada "pełna do pełna", chodzi o to, że dostajesz auto z pełnym bakiem i uzupełniasz bak tuż przed zwrotem samochodu. Jeśli w zbiorniku jest mniej paliwa niż w momencie zwrotu samochodu, wypożyczalnia pobierze opłatę za jego ponowne napełnienie. Prawdopodobnie policzy Ci więcej niż zapłaciłbyś na stacji benzynowej za paliwo, a także pobierze opłatę administracyjną więc trzeba liczyć się z tym, że koszty całkowite wzrosną. Opcja do pełna jest zdecydowanie najbardziej powszechną opcją paliwową, ale istnieją też inne. W niektórych z nich za zbiornik paliwa płaci się z góry. Warto sprawdzić regulamin obowiązujący w danej wypożyczalni samochodów, aby mieć jasność co do polityki paliwowej, która tam obowiązuje. Także nie ma co kombinować tylko trzymać się zasad dotyczących paliwa. Jeśli masz zwrócić samochód zatankowany do pełna, upewnij się, że to zrobisz a jeśli chcesz zapłacić najniższą możliwą cenę za paliwo to lepiej będzie zatankować je samodzielnie na stacji.

Czy przy wypożyczeniu auta obowiązują opłaty drogowe?

Kiedy wynajmujesz samochód, jesteś odpowiedzialny za uiszczenie opłat za korzystanie z płatnych dróg. Wiele dróg płatnych posiada szlabany lub budki, w których fizycznie uiszcza się opłatę, więc nie powinno być z tym problemu - wystarczy płacić na bieżąco przy okienku. Opłaty elektroniczne natomiast rejestrują pojazd w momencie przejazdu przez punkt kontrolny, więc można przez nie przejechać nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli tak by się stało, służby drogowe zwrócą się do wypożyczalni samochodów o podanie danych właściciela auta i w końcu mandat, który otrzyma wypożyczalnia trafi ostatecznie do Ciebie. Niestety, rozpatrzenie wniosku może zająć trochę czasu, i może zostać najpierw pobrana opłata administracyjna. Przy odbiorze samochodu zapytaj w punkcie wynajmu o sposób funkcjonowania lokalnych opłat drogowych. Personel powinien być w stanie udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji. Warto również zajrzeć do lokalnych przewodników. W niektórych krajach, oprócz ceny za wynajem samochodu czy paliwo, możesz być zmuszony do zapłacenia lokalnych podatków. Ich wysokość zależy od miejsca docelowego, wypożyczalni i ceny samochodu. Wszelkie opłaty, które obowiązują w danym kraju czy wypożyczalni aut będą musiały i tak zostać zapłacone. Warto sprawdzić warunki wynajmu samochodu przed podróżą, aby mieć jasność, czego można się spodziewać i ile zapłaci się łącznie za całość usługi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena