Udana aranżacja wnętrz ma ogromnie znaczenie i duży wpływ na nasze samopoczucie, bo to od tego jak urządzony jest nasz dom czy mieszkanie, zależy nasz komfort i to jak się w nim czujemy. Warto już na samym początku wykonać dobry projekt zgodny z naszymi potrzebami i oczekiwaniami oraz znaleźć dobrego a zarazem taniego projektanta wnętrz.

Data dodania: 2022-01-17

Wyświetleń: 470

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Projektowanie wnętrz – jak się do tego najlepiej przygotować?

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrz?

Bardzo dobrze jest znaleźć firmę, która zajmuje się projektowaniem wnętrz a dodatkowo współpracuje z profesjonalną firmą budowlano – remontową i oferuje wykonanie projektów „pod klucz”. Najczęściej w skład takiej oferty wchodzą wszelkie prace ogólnobudowlane, jak i zabudowa szaf, klimatyzacje czy zagospodarowanie tarasów i balkonów. Szczegóły takiego projektu są omawiane na pierwszym spotkaniu z architektem jak i wykonawcą, gdzie pod uwagę bierze się oczekiwania klienta, zakres prac, technologię, a następnie zostaje sporządzona wstępna wycena. Należy pamiętać, że nasz dom to miejsce, w którym każdy chce czuć się dobrze, mieć swoją przestrzeń i móc w nim odpoczywać. Dlatego ważny jest nie tylko odpowiedni styl pomieszczenia, dodatki czy dekoracje, ale także kolorystyka i właściwe oświetlenie. Czasami nie jest potrzebny generalny remont całego mieszkania a wystarczy jedynie zmienić kilka elementów np. zaakcentować mocniej którąś ze ścian zamiast stosować na wszystkich jednolity kolor. Można też urozmaicić wnętrze przy pomocy dodatków lub poprzez zmianę oświetlenia czy powieszenia większej liczby luster i uzyskać dzięki temu przestronność i przejrzystość. Dobrze zaprojektowane pomieszczenie powinno też być funkcjonalne. Może zdarzyć się tak, że klientowi bardzo podobają się jasne kolory jak biel czy odcienie szarości, charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, ale np. posiadając zwierzęta lub małe dzieci nie będzie w stanie utrzymać ich w należytej czystości. Na szczęście dobry i tani projektant wnętrz weźmie pod uwagę przy aranżacji zarówno gust klienta jak i to, aby nadać mieszkaniu niepowtarzalny charakter, funkcjonalność i styl.

Co ma wspólnego aranżacja wnętrz z osobowością?

Wielu słowo remonty przeraża, ale nie zawsze zmiana stylu pomieszczenia musi kończyć się wielkim remontem – czasami wystarczy odświeżyć wnętrze lub przy pomocy dodatków całkiem je odmienić. Ważne, aby podczas aranżacji zachować równowagę i harmonię, unikać przeładowania wnętrza, dobrać odpowiednie kolory i kontrasty. Często nawet zmiana układu mebli i przedmiotów w danym pomieszczeniu wprowadza rewolucyjne zmiany. Osoby, które cenią sobie porządek odnajdą się w stylu symetrycznym gdzie królują pastelowe, stonowane kolory i minimalistyczne dodatki. Natomiast osoby lubiące zmiany, chcące poczuć powiew świeżości będą dobrze czuły się w układzie asymetrycznym z żywymi kolorami i kontrastowymi dodatkami. Ważną rolę odegra też odpowiednie światło gdyż wiele osób jest zwolennikami naturalnego światła dziennego. Wtedy należy wziąć pod uwagę ilość okien, zwiewne firanki czy rozmieszczenie dużych luster odbijających światło i dodatkowo optycznie powiększających pomieszczenie. Jeśli lubimy czuć się w domu ciepło i przytulnie wtedy warto postawić na ciepłe kolory ścian, puszyste dywany i stojaki z kwiatami.  I to właśnie doświadczony projektant wnętrz zadba o to, aby dobrać styl do naszego charakteru i osobowości. Zapewni kompleksową obsługę, wizualizację i będzie dostępny na każdym etapie realizacji projektu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena