Jednym z największych wyzwań przy budowie domu jest zaplanowanie budżetu w taki sposób aby nie przekroczyć planowej kwoty. Skala wyzwań jest duża, a wynika to stąd, że łatwo przeoczyć niektóre wydadki związane z budową, wykończeniem czy ogrodem domowym.

Data dodania: 2021-07-26

Wyświetleń: 474

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na jakie ukryte koszty należy zwrócić uwagę przy budowie domu?

Przede wszystkich uważaj na banki, które chcą Ci pożyczyć więcej pieniędzy niż możesz sobie pozwolić gdyż nie ma powodu, aby budować dom, który kosztuje maksymalną kwotę pożyczki, jaką bank zatwierdza. W rzeczywistości dobrym pomysłem jest, aby pozostać znacznie poniżej tej kwoty.

Rozmowa z niezależnym doradcą finansowym to świetny sposób na określenie, ile możesz wydać na budowę domu. Oczywiście należy wziąć pod uwagę możliwość przekroczenia kosztów, bo często budowa domów kończy się kosztem większym niż początkowo planowano. Jest to spowodowane zmieniającymi się kosztami materiałów budowlanych lub z powodu zmian, których zażądasz podczas fazy projektowania i budowy. Zbierz, co najmniej trzy oferty wykonawców i sprawdź ich referencje. W większości przypadków, większość wydatków na budowę domów to pieniądze, które płaci się do generalnego wykonawcy, który będzie zarządzać wszystkimi robotnikami i podwykonawcami. Istnieje delikatna równowaga między wyborem wykonawcy, który jest niedrogi, ale taki, który wykonuje pracę wysokiej jakości przy użyciu dobrych materiałów. Zacznij od uzyskania referencji od ludzi, których znasz, którzy byli zadowoleni z ich firmy, a następnie starannie przeprowadź rozeznanie, z co najmniej trzema. Generalny wykonawca zazwyczaj wybiera większość materiałów budowlanych, urządzeń i udogodnień, także zastanów się czy będziesz chciał wziąć udział w tym procesie. Jeśli jesteś zakochany w granitowych blatach czy marmurowych schodach pamiętaj, aby takie uwagi zgłosić wykonawcy i skonsultować z nim cały projekt wymarzonego domu.

Właściciele domów po raz pierwszy są często zaskoczeni, gdy zaczynają dostrzegać ukryte koszty posiadania własnego domu. Istnieje wiele jednorazowych kosztów początkowych związanych z budową pierwszego domu - meble, sprzęt do pielęgnacji trawnika i ogrodu, kosmetyki okienne, okablowanie internetowe i medialne, wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Z własnością domu wiążą się też bieżące miesięczne wydatki, które mogą zaskoczyć, jeśli nie jesteś na nie przygotowany - wydatki takie jak ubezpieczenie domu, podatki od nieruchomości i usługi pielęgnacyjne. Jeśli do tej pory byłeś najemcą, te wydatki mogą być szokującą niespodzianką gdyż nie było potrzeby myśleć o tylu kosztach i wydatkach.  Niemniej należy też pamiętać o atutach posiadania własnego domu i tego, że można go w całości zaprojektować według swoich marzeń i potrzeb.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena