Budowa domu to niezwykle ważne przedsięwzięcie w życiu każdego człowieka. Podczas wyboru materiałów budowlanych warto zwrócić szczególną uwagę na tzw. bloczki prefabrykowane. Od pewnego czasu zyskują one coraz większą popularność w Polsce. W poniższym artykule szczegółowo omawiamy zalety stosowania bloczków prefabrykowanych w budownictwie. Zapraszamy do lektury.

Data dodania: 2023-04-23

Wyświetleń: 118

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Bloczek prefabrykowany - zalety używania go do budowy domów

Bloczki prefabrykowane - definicja

Bloczki prefabrykowane to specjalne elementy budowlane powstające w ramach zaawansowanego procesu produkcyjnego z zastosowaniem specjalnych form i maszyn. W porównaniu z tradycyjnymi metodami budowania, stosowanie bloczków prefabrykowanych pozwala na szybszą i bardziej precyzyjną budowę. Dzięki zastosowaniu bloczków prefabrykowanych przy budowie domów można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Przed podjęciem decyzji o budowie domu w jakiejkolwiek technologii warto wybrać firmę, która przygotuje dla nas projekt. Na https://brickwood.pl/projekty/summer-wood/ można zobaczyć projekt domu Summer Wood - jest to niewielki, nowoczesny domek z antresolą przeznaczony zarówno na działki letniskowe, jak i do zamieszkania całorocznego zaprojektowany przez firmę BrickWood.

Mity na temat prefabrykatów w budownictwie w Polsce

Mimo niewątpliwych atutów wynikających z wykorzystania prefabrykatów w budownictwie, w Polsce w dalszym ciągu pokutuje mit mówiący o tym, iż domy wzniesione z ich wykorzystaniem są mniej atrakcyjne oraz kiepskiej jakości. Warto jednak wiedzieć o tym, że obecnie wykorzystywane, nowoczesne technologie produkcji elementów prefabrykowanych i ich montażu umożliwiają wznoszenie budynków o wysokich parametrach technicznych.

Atutem wykorzystania prefabrykatów jest też fakt, iż czas budowy jest znacznie skrócony. Warto nadmienić, że prefabrykaty powstają zgodnie z wytycznymi wskazanymi w projekcie, są numerowane i dostarczane na budowę wraz z instrukcją, a ich montaż jest banalnie prosty. Wszystko to powoduje, że prawdopodobieństwo popełnienia błędu w trakcie wznoszenia obiektu jest dzięki temu znacząco ograniczone.

Bloczki prefabrykowane jako sposób na ograniczenie kosztów

Prefabrykaty, eliminują wszelkie prace związane z docinaniem i dopasowywaniem elementów na placu budowy. Wzniesienie ścian skraca się do instalowania bloczków zgodnie z instrukcją. To powoduje znaczne ograniczenie kosztów prac. Przykładowo wzniesienie ścian zewnętrznych w domu 100m2 to zaledwie 1 dzień.

Są producenci gotowych elementów prefabrykowanych, którzy oferują pełne zestawy elementów wytwarzane zgodnie z wytycznymi wskazanymi w projekcie tak, aby wszystkie bloczki były w stu procentach dopasowane do uwarunkowań danej inwestycji. Wszystko to powoduje, że projekt jest realizowany zgodnie z planem, a budynek posiada odpowiednią izolacyjność termiczną i akustyczną oraz jest odporny na ogień oraz inne niebezpieczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy BrickWood na https://brickwood.pl/. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem różnego rodzaju domów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena