Każdy posiadacz własnego samochodu prędzej czy później tak się z nim związuje, że kiedy nadchodzi dzień, w którym koszty naprawy samochodu okazują się wyższe niż jest on w rzeczywistości wart staje on w obliczu bardzo trudnej decyzji. 

Data dodania: 2021-07-26

Wyświetleń: 551

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy warto korzystać z usług złomowania pojazdów?

Niestety taki dzień nieuchronnie nadchodzi dla większości właścicieli pojazdów. W tym momencie często kierowca musi wziąć głęboki oddech i uświadomić sobie, że jedyną rozsądną opcją jest skorzystać ze złomowania pojazdów i pożegnać swojego ukochanego towarzysza podróży. Kasacja pojazdów ma wiele zalet bo można bezproblemowo, łatwo i szybko pozbyć się samochodu jeśli wiemy, że stracił on na swojej wartości, nie opłaca się go naprawiać czy uległ poważnemu wypadkowi. Istnieją sporadyczne wyjątki, kiedy złomowanie samochodu może nie być najlepszym pomysłem. Na przykład, jeśli Twój samochód jest rzadkim lub cenionym klasykiem, to nie ma sensu wysyłać go na kasację pojazdów. Jest szansa, że rozebranie i sprzedaż na części w takim przypadku będzie rozsądniejsza. Możesz też mieć sentymentalne przywiązanie do swojego ukochanego samochodu, ale pamiętaj, że jeśli jego ratunek czy sprzedaż jest nieopłacalna złomowanie pojazdów jest rozwiązaniem idealnym, bo zawsze odzyskujesz, choć jakąś część pieniędzy. I nie musisz się już głowić co zrobić i jak legalnie zutylizować taki pojazd.

Wycena samochodu: ile jest wart mój samochód?

Pierwszą myślą, jaka przychodzi Ci do głowy, gdy dowiadujesz się, że Twój samochód nadaje się tylko do kasacji, są prawdopodobnie pieniądze, które tracisz. Albo, co ważniejsze, czy będziesz w stanie odzyskać cokolwiek z wartości złomowanego samochodu. Niestety, nie ma gwarancji, że tak się stanie, ponieważ w dzisiejszych zglobalizowanych czasach wartość Twojego wraku ma więcej wspólnego z cenami stali, miedzi i aluminium z odzysku niż z tym, co mógłby być wart w sprawnym stanie. Kiedy ceny są najniższe niektóre firmy mogą nawet próbować pobierać opłaty za zabranie samochodu, ale pamiętaj, że nie są to dobre praktyki gdyż wykwalifikowana firma zajmująca się złomowaniem pojazdów zagwarantuje bezpłatny odbiór. Oczywiście, niektóre samochody są rozbijane na części przed złomowaniem, ale o ile Twój samochód nie jest rzadki lub drogi w utrzymaniu, raczej nie wpłynie to na cenę, jaką Ci zaoferują. Natomiast w okresie boomu gospodarczego, gdy materiały są w niedoborze, firmy zajmujące się recyklingiem złomu zapłacą więcej za przetworzenie Twojego samochodu. W tym momencie kasacja pojazdu opłaci Ci się nie tylko finansowo ale też pozbędziesz się od ręki problemu, co zrobić z niechcianym czy bezużytecznym autem. A jeśli zastanawiasz się, jak kształtują się ceny towarów na świecie, jeśli chodzi o złomowanie pojazdów i jak to się odnosi do Twojego auta, jest prosty sposób, aby się tego dowiedzieć. Nie oddawaj swojego samochodu do pierwszego lepszego punktu kasacji pojazdów, który odbierze telefon. Zadzwoń do trzech lub czterech firm zajmujących się złomowaniem pojazdów i staraj się wybrać najlepszą z przedstawionych ofert - szybko zorientujesz się, kto próbuje Cię naciągnąć, a kto oferuje Ci dobre warunki. I pamiętaj! Próba sprzedaży lub pozbycia się pojazdu, który ma niespłaconą umowę finansową jest nielegalne. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której Twój sfinansowany pojazd został spisany na straty, najlepiej natychmiast powiadom odpowiednie instytucje finansowe. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena