Tankowanie jest coraz droższe – to smutny fakt. Niestety nie zanosi się na to, aby obecna sytuacja miała się szybko poprawić. Dlatego warto poszukać sposobów na poczynienie realnych oszczędności. Sprawdź, co możesz zrobić, aby tankowanie pojazdu nie było nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

Data dodania: 2021-12-03

Wyświetleń: 448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ceny benzyny szybko nie spadną. Jak szukać oszczędności?

Wszystko wskazuje na to, że cena za 1 litr paliwa przekroczy granicę 6 zł. Nie ma co liczyć, że w najbliższym czasie zmieni się to na korzyść kierowców. Wcale jednak nie musisz biernie przyglądać się temu, co dzieje się na stacjach paliw. Istnieje bowiem wiele sposobów, dzięki którym możesz poczynić oszczędności.

Wprowadź zasady ekonomicznej jazdy

Zasady ekonomicznej jazdy to podstawa, która pozwala na poczynienie drobnych oszczędności. Warto przede wszystkim pamiętać o:

  • unikaniu jazdy w korkach,
  • zwiększeniu udziału hamowania silnikiem,
  • szybkiej zmianie biegu na wyższy po uruchomieniu auta,
  • dostosowaniu biegów do obrotów silnika.

Pomyśl o zakupie oszczędnego samochodu

Nawet jeśli użytkowanie dotychczasowego samochodu jest dla ciebie zadowalające, możesz pomyśleć o zmianie auta – szczególnie, jeśli jego stan techniczny nie jest idealny. Czy masz świadomość, że istnieje wiele usterek zwiększających zużycie paliwa? Zalicza się do nich m.in. zwarcie czujnika temperatury płynu chłodniczego, zabrudzony filtr powietrza, zużyty konwerter czy defekt sterownika silnika.

Jeżeli już decydujesz się na nowe auto, pomyśl o oszczędnym samochodzie. W te oczekiwania doskonale wpisuje się hybryda, która charakteryzuje się niskim spalaniem. Zużycie paliwa jest różne w zależności od stylu jazdy czy modelu auta, jednak różnica w kosztach tankowania jest ogromna – w porównaniu z samochodem z silnikiem benzynowym.

Co prawda inwestycja w pojazd hybrydowy nie jest mała, jednak z pomocą przychodzi bank kierowców. Możesz skorzystać ze specjalnego finansowania, np. Kredytu niższych rat Toyota Easy dostępnego w Toyota Banku (RRSO 8,99%). Na jego korzyść przemawiają m.in. niski wkład własny, niska miesięczna rata oraz możliwość wymiany auta na nowe po 3-4 latach użytkowania (bez angażowania środków własnych). Dzięki temu zakup pojazdu nie będzie nadmiernym obciążeniem finansów.

Obniż koszt paliwa

Okazuje się, że możesz obniżyć koszt paliwa, nie mając właściwie żadnego wpływu na jego cenę. Zastanawiasz się, o co chodzi? I kolejny raz z pomocą przychodzi bank kierowców, który doskonale rozumie ich potrzeby.

Jeśli wybierzesz odpowiednie konto osobiste, możesz dołączyć do programu lojalnościowego, w ramach którego możesz uzyskać tzw. cashback za tankowanie samochodu. Za przykład może posłużyć Moto Konto w Toyota Banku, które – nie dość, że jest darmowe (po spełnieniu prostych warunków), to jeszcze daje dostęp do programu Tankuj Korzyści. Jego głównym założeniem jest zwrot środków za tankowanie – nawet do 10%, ale pozwala na osiągnięcie dodatkowych profitów.

Chociaż nie masz wpływu na ceny obowiązujące na stacjach paliw, możesz ograniczyć wydatki związane z tankowaniem. Zacznij od zmiany auta na hybrydę – wyjdzie to na dobre nie tylko twoim finansom, ale również środowisku naturalnemu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena