Czy wiesz, czym właściwie są probiotyki i w jaki sposób należy je podawać? Sprawdź, kiedy stosować probiotyki i dlaczego mogą one pomóc Twojemu dziecku.

Data dodania: 2021-08-31

Wyświetleń: 564

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Probiotyki dla dzieci – kiedy je stosować?

Czym są probiotyki dla dzieci?

Choć mikroflora jelitowa u dzieci praktycznie nie występuje w życiu płodowym i rozwija się w kilka godzin po narodzinach, pełni ona bardzo ważne funkcje. Wśród najważniejszych należy wymienić m.in. wsparcie prawidłowej pracy jelit, zapewnienie właściwej stymulacji układu immunologicznego, zapobieganie zasiedlaniu przewodu pokarmowego przez bakterie chorobotwórcze. Ponadto bakterie te biorą czynny udział w trawieniu. Dlatego tak ważne jest zagwarantowanie odpowiedniego poziomu probiotyków w układzie pokarmowym, których zasadniczą rolą jest kolonizowanie jelit.

W tym miejscu warto zauważyć, że poszczególne rodzaje bakterii mogą odpowiadać tylko za niektóre ze wspomnianych funkcji. Przykładem takiego suplementu diety jest synbiotyk Multilac Baby. Czym jest synbiotyk? To środek, który stanowi połączenie probiotyku i prebiotyku – tj. składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu „dobroczynnych” bakterii.

Probiotyk dla dziecka Multilac Baby dostępny jest w formie łatwo przyswajalnych kropel, które można podawać nawet niemowlętom od drugiego miesiąca życia. Wystarczy już 6 kropel preparatu Multilac dla dzieci, aby wpierać mikroflorę Twojego malucha. Multilac Baby krople możesz podawać bezpośrednio lub rozpuścić w wybranym płynie, pamiętaj jednak, aby suplementu diety nie podawać z gorącymi napojami – mogą one zniwelować działanie preparatu.

Probiotyki dla dzieci – kiedy je podawać?

Multilac Baby krople to produkt, który może wspomagać odbudowę mikroflory jelitowej. Sytuacji, w których warto podjąć takie działania, jest naprawdę wiele, a najczęstszym przykładem jest aktywna antybiotykoterapia. Podczas przyjmowania tak silnych leków dochodzi do wyniszczania flory bakteryjnej w jelitach, nierzadko mogą pojawiać się też nieprzyjemne dolegliwości, takie jak nudności czy biegunka. Multilac krople są niejednokrotnie przydatne także podczas problemów jelitowych.

Ponadto Multilac Baby krople może by stosowany podczas biegunki towarzyszącej np. zatruciom pokarmowych. biegunki w znaczący sposób osłabiają mikroflorę jelitową. Probiotyki takie jak Multilac  krople warto przyjmować także w okresie jesienno-zimowym, a także podczas podróży, jeśli u dziecka pojawiają się nieprzyjemności jelitowe.

Multilac Baby można podawać dzieciom w każdym wieku, a nawet alergikom (nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny) – oczywiście o ile nie są uczuleni na żaden ze składników suplementu diety. Ponadto Multilac dla dzieci nie musi być przechowywany w lodówce, dzięki czemu bez trudu zabierzesz go ze sobą w każdą podróż. Zadbaj o mikroflorę jelitową razem z Multilac krople!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena