Gdzie student chce się przeprowadzić?
Szukając mieszkania student powinien brać pod uwagę ważny aspekt jakim jest lokalizacja. Blisko do centrum i na uczelnię a także na dworzec. W dużym i dobrze skomunikowanym mieście jest duża szansa na spełnienie tych oczekiwań. Jeśli któryś z warunków nie zostanie spełniony i tak wysoce prawdopodobne, że miejsce będzie satysfakcjonujące. Odpowiednia lokalizacja to ważna kwestia wpływająca na komfort życia i codziennego przemieszczania się. Warto o tym pamiętać podczas przeprowadzki do mieszkania lub akademika. A kiedy znajdziemy już bliskie ideału mieszkanie, zorganizujmy przeprowadzkę w taki sposób, by przebiegła jak najsprawniej. Od czego zacząć?
Transport mebli i rzeczy
Być może przeprowadzasz się z małej miejscowości do wielkiego miasta, w którym każdy zakątek jest dla ciebie nieznany, a zatłoczone ulice przyprawiają o zawrót głowy. Być może zmieniasz jedynie dzielnicę, a swoje miasto już doskonale znasz. Sytuacji, gdy szukamy innego mieszkania jest mnóstwo a każdy scenariusz wiąże się z rozmaitymi wyzwaniami.
Jeśli czeka cię podróż z drugiego końca Polski i wiesz, że masz do zabrania dobytek całego swojego życia, strategicznym punktem w całym planie okazuje się środek transportu. Czy zmieścisz w samochodzie osobowym wszystko co masz do przewiezienia? Jeśli nie (zwłaszcza, gdy zależy ci na przewozie rzeczy wielkogabarytowych) musisz skorzystać z usług firmy transportowej. Dowiedz się, jakie są warunki finansowe takiego transportu mebli, kaucja i ewentualne koszty w przypadku odstawienia pojazdu do firmy z opóźnieniem.
Jeśli przeprowadzasz się w obrębie tego samego miasta możesz skorzystać z usług firmy transportowej, która zapewni ci nie tylko samochód dostawczy, ale też pomoc kierowcy (koniecznie dowiedz się, czy taka usługa wliczona jest już w cenę, czy dodatkowo należy za nią zapłacić).
Przeprowadzka - Bagaż
Przemyśl także, co chcesz ze sobą zabrać i dostosuj ilość przedmiotów do możliwości metrażowych nowego lokum. Jeśli zbyt pochopnie zapakujesz ogrom zbędnych gadżetów, utoniesz w morzu worków, kartonów i pudełek z przedmiotami, których od lat nie używałeś. Sytuacja skomplikuje się, jeśli w wynajmowanym mieszkaniu będą też inni lokatorzy. Wówczas miejsce przechowywania twoich bagaży okaże się jeszcze bardziej okrojone. Szukanie istotnych akcesoriów nie może być utrudnione przez natłok plecaków i toreb.
Będąc studentem warto zorganizować sobie w nowym mieszkaniu kąt do nauki i pracy przy komputerze. Jeśli przewieziesz do nowego miejsca niezbędne minimum przedmiotów, jest szansa że znajdzie się przestrzeń, którą zagospodarujesz właśnie w tym celu.
Przeprowadzka a wyposażenie mieszkania
Pamiętaj, że podczas organizowania przeprowadzki wszystko jest ze sobą powiązane. Planując cały proces bierz pod uwagę każdy poszczególny element układanki. Oprócz transportu i lokalizacji dowiedz się szczegółów o wyposażeniu meblowym mieszkania. Przeprowadzka studencka może się wiązać z nowymi wydatkami, jeśli zabraknie miejsc do przechowywania przedmiotów lub odzieży. Spisz wszystko na kartce i realizuj krok po kroku.
Poproś przyjaciół o pomoc. Jeśli wprowadzasz się na miejsce kogoś, kto również zmienia lokum w obrębie tego samego miasta, możecie pomóc sobie nawzajem. Lokator opuszczający mieszkanie pomoże ci wnosić twoje bagaże, a ty jemu w zamian polecisz firmę transportową i wesprzesz w załadunku dobytku. Praca w zespole upłynie w miłej atmosferze a każdemu z was będzie odrobinę łatwiej.