Do niedawna jedyną sensowną alternatywą dla pieniędzy wydawało się złoto. Dziś jednak nawet dla pieniędzy, których wartość gwarantowało tylko przyrzeczenie aparatu państwowego, można wskazać pewne poważne problemy. Niespójności, które można zaobserwować, wcześniej były specyficzne dla wymiany barterowej, a teraz są już powszechne.

Data dodania: 2021-04-08

Wyświetleń: 609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy Bitcoina można kupić, płacąc kartą kredytową?

Niektórzy uważają, że zlikwidować je może przejście z gotówki na pieniądze cyfrowe, a może nawet dopiero kryptowaluty.

Czym są kryptowaluty i Bitcoin?

Kryptowaluta to zasób cyfrowy tworzony i koordynowany przez zdecentralizowaną sieć serwerów, kontrolujących również przebieg każdej transakcji w tej walucie. Decentralizacja i technologia blockchain pozwalają na śledzenie transferów i weryfikację własności, a także na generowanie nowych jednostek, przy czym w przypadku Bitcoina ilość waluty w obiegu jest technicznie ograniczona od góry.

To właśnie Bitcoin jest pierwszą opracowaną kryptowalutą, a jej autorem jest osoba lub grupa posługująca się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Waluta ta weszła do obiegu w 2009 roku. Rok później mężczyzna na Florydzie zapłacił 10 tys. Bitcoinów za dwie pizze. Dziś wartość tej transakcji wyniosłaby 80 milionów dolarów.

Kryptowaluty nie są regulowane państwowo i teoretycznie rząd nie może ich ani zająć, ani skonfiskować. Można nimi płacić za wybrane towary i usługi, a dostępność tej formy płatności sukcesywnie się zwiększa. Najpierw jednak trzeba kryptowalutę kupić. A oto jak kupić Bitcoin kartą kredytową.

Jak kupić Bitcoin z kartą kredytową

Przede wszystkim, zanim zaczniesz obracać kryptowalutą, musisz stworzyć portfel. To forma zapisu kryptowaluty na nośniku fizycznym – pamiętaj, że jeśli zgubisz nośnik, wszystkie środki bezpowrotnie przepadną i nie da się ich odzyskać. To właśnie do portfela będą trafiały Bitcoiny i stąd będziesz mógł je wydawać. Możesz też zdecydować się na portfele w chmurze.

  • Portfel internetowy jest zależny od platformy, która jest jego operatorem – jeśli serwis zniknie, to pieniędzy nie odzyskasz, więc wybieraj tylko najbardziej zaufane portfele.
  • Utwórz konto w wybranym serwisie i poszukaj tam opcji zakupu.
  • Zapoznaj się z regulaminami, polityką prywatności i warunkami zakupu. Będzie on obciążony pewną prowizją, której wysokość może zależeć od wartości transakcji.
  • Na grę na Bitcoinie przeznaczaj tylko tyle środków, ile możesz stracić – potraktuj to jak najbardziej agresywny profil inwestycji klasycznych, bo kurs kryptowalut jest silnie zmienny.
  • Zanim przejdziesz do procesu płatności, sprawdź, kto jest jej operatorem, czy strona jest należycie zabezpieczona i czy wprowadzenie na niej danych karty kredytowej jest bezpieczne.
  • Wybierz liczbę Bitcoinów, jaką chcesz kupić. Pamiętaj, że wartość transakcji zostanie ustalona w momencie przyjęcia transakcji płatniczej, więc jeśli na tym etapie widzisz szacunkową cenę, to jeszcze będzie ona mogła się nieco zmienić.
  • Wprowadź dane karty kredytowej (możesz też posługiwać się kartami debetowymi, są one obsługiwane dokładnie w ten sam sposób). Zatwierdź transakcję, upewniając się, że zatwierdziłeś wszystkie niezbędne regulaminy.

Po zakończeniu transakcji dobrze by było zostawić opinię o danym portfelu i operatorze. To pozwoli innym użytkownikom systemu podejmować trafne decyzje, co jest o tyle istotne, że cały czas działa wiele platform, które korzystają z popularności Bitcoina w celu budowania skomplikowanych oszustw.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena