Lokata bankowaPierwszą metodą na pomnożenie pieniędzy w banku jest założenie lokaty terminowej. To kontrakt pomiędzy klientem a bankiem. Bank obliguje się do wypłaty kapitału wraz z odsetkami w określonym terminie.

Data dodania: 2018-07-02

Wyświetleń: 516

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uwaga! Najbardziej popularne lokaty bankowe, to lokaty ze stałym oprocentowaniem, jak i na rynku można znaleźć lokaty ze zmiennym oprocentowaniem.
 

Korzyścią, która płynie z tego rozwiązania jest możliwość dokładnego określenia zysku z lokaty bankowej, a minusem natomiast jest fakt, że nie będziesz mógł wypłacić pieniędzy przed upływem umówionego terminu, bo wtedy stracisz wszelkie odsetki z lokaty.

Uwaga! Ponadto na koniec umowy będziesz jeszcze musiał zapłacić od zarobionych pieniędzy tzw. podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych. Zapytaj bank o lokatę, gdzie dzienna kapitalizacja nie przekracza 2,49 zł. Wówczas nie zapłacisz podatku Belki.
 

Konto oszczędnościowe


Konta oszczędnościowe w ciągu ostatnich lat zyskały mocno na popularności, z racji tego, że oferują dodatkowe produkty (lokaty, karty płatnicze, karty kredytowe oraz wszelkiego rodzaju usługi dołączone do konta).

Do zalet kont oszczędnościowych zaliczamy przede wszystkim bezpieczeństwo naszych środków (gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego). Mamy tez wyższe oprocentowanie niż na naszym zwykłym koncie osobistym, ale niższe niż na lokacie. Ponadto mamy dostęp do naszych pieniędzy, ale też z pewnymi ograniczeniami.

Uwaga! Np. wypłata raz w miesiącu jest bez żadnych kosztów.

To jednak nie wszystkie sposoby uzyskania dodatkowych pieniędzy od banku. Warto przyjrzeć się akcjom promocyjno-marketingowym instytucji finansowych, aby przekonać się, że pieniądze czekają na klienta.

Uwaga! Banki czasem płaca swoim klientom za założenie konta czy polecenie ich usług znajomym. Zarobić możesz też na samym korzystaniu ze swojego konta, np. za robienie przelewów i innych operacji na koncie niektóre banki płacą pieniądze.

Banki starają się przyciągać klientów poprzez płacenie za polecenie konta. Osoba polecająca otrzymuje pieniądze w zamian za polecenie oraz polecony otrzymuje pieniądze na konto w zamian za założenie swojego konta.
 

Karta kredytowa


Także daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Płacąc kartą zamiast gotówką możesz odzyskać całkiem sporą sumkę w ciągu roku.

Uwaga! Dzięki usłudze Payback możesz odzyskać jakąś swoją część płatności, którą dokonałeś w skalpie za pomocą karty kredytowej (zazwyczaj 1-2% kwoty transakcyjnej).

Dzięki temu korzystasz z pewnej formy rabatu i przede wszystkim jesteś w stanie odzyskać te swoje środki, które skonsumowałeś i powtórnie je zainwestować.

Uwaga! Dodatkowo płacąc kartą kredytową danego banku możesz skorzystać z rabatów na zakupy w licznych punktach handlowych i usługowych. Informacje, gdzie możesz uzyskać rabat i w jakiej wysokości znajdziesz na stronie internetowej banku. Czasami zamiast rabatu do kart kredytowych przypisane są specjalne programy lojalnościowe, gdzie dokonując transakcji zbierasz punkty, które później będziesz mógł wymienić na nagrody lub bony towarowe. 
 

Usługa Cashback


Dzięki usłudze Cashback będziesz w stanie dokonać wypłaty środków z konta oszczędnościowego za pomocą karty debetowej w dowolnym miejscu, w którym dokonujesz płatności tą kartą.

Usługa ta cechuje się tym, że powoli Ci wypłacić zazwyczaj z niewielką prowizją kwoty do 200 zł w kasie sklepowej. Dla Ciebie jest to korzyść tego typu, że nie będziesz musiał szukać swojego bankomatu ani udawać się specjalnie w jakieś miejsce.

Uwaga! Jak widzisz przechowywanie pieniędzy w banku nie musi się wiązać z jakimiś kosztami. Korzystając umiejętnie z różnych produktów bankowych możesz również zarobić pieniądze.

Licencja: Creative Commons