Jeśli zależy ci na bezpiecznym pomnażaniu zgromadzonych oszczędności, zainteresuj się lokatą. Weź pod uwagę jednak możliwość jej założenia nie tylko bezpośrednio w placówce banku, ale przede wszystkim za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Sprawdź, co daje taka lokata bankowa.

Data dodania: 2021-08-26

Wyświetleń: 476

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Lokaty bankowe przez komórkę? Warto się nimi zainteresować!

Sprawdź, co daje taka lokata bankowa.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych, które utrzymuje się już od dłuższego czasu, wcale nie zachęca do oszczędzania. Nie warto jednak rezygnować, lecz szukać atrakcyjnych finansowo ofert. Dzięki nim można osiągnąć ponadprzeciętne zyski – wyższe w porównaniu do tego, co zapewnia standardowa lokata bankowa.

Lokata bankowa przez komórkę – jak to działa?

Chociaż bankowość elektroniczna cieszy się dużą popularnością, nie każdy decyduje się korzystać z serwisu transakcyjnego a pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dlatego banki próbują do tego zachęcić swoich klientów, m.in. poprzez promocyjne warunki na lokatach.

Lokata bankowa przez komórkę to nic innego jak lokata zakładana za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku. Wystarczy zalogować się do systemu i kilkoma kliknięciami złożyć dyspozycję poprzez smartfon.

Lokata bankowa mobilna – ile można zarobić?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o wysokość możliwego do osiągnięcia zysku. Wiele zależy od oprocentowania konkretnej lokaty oraz czasu jej trwania, ale bardzo łatwo to policzyć.

Załóżmy, że mobilna lokata bankowa zapewnia oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku. W przypadku 2-miesięcznej lokaty i depozycie w wysokości 10 000 zł można zyskać ok. 27 zł.

Jak wybrać korzystną lokatę bankową?

Lokata lokacie nierówna, dlatego należy porównać co najmniej kilka ofert. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje środki ulokowane są korzystnie. Warto przy tym zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

  • Oprocentowanie

To w głównej mierze od oprocentowania zależy wysokość wypracowanych zysków. Dlatego mobilna lokata bankowa powinna być wysoko oprocentowana.

  • Czas trwania lokaty

Czas trwania lokaty może wpływać na wysokość oprocentowania. Nie jest jednak powiedziane, że lokata długoterminowa będzie miała wyższe oprocentowanie niż lokata krótkoterminowa i odwrotnie. Dlatego musisz sprawdzić, która opcja będzie dla ciebie korzystniejsza. Weź jednocześnie pod uwagę to, czy pieniądze będą ci potrzebne w najbliższym czasie – jeśli tak, lokata krótkoterminowa z wysokim oprocentowaniem okaże się strzałem w dziesiątkę.

  • Warunki

Lokata mobilna, szczególnie z promocyjnym oprocentowaniem, może wiązać się z koniecznością spełnienia konkretnych warunków. Często przeznaczona jest dla osób, które pobiorą aplikację mobilną i założą lokatę pierwszy raz itd.

Poszukujesz bezpiecznego i skutecznego sposobu na pomnażanie oszczędności, a standardowa lokata bankowa nie zapewnia wysokich zysków? Mobilna lokata może idealnie wpisać się w twoje oczekiwania. Warto więc sprawdzić ofertę banków w tym zakresie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena