Wiele można w ostatnich czasach słyszeć o rozmaitych uniwersalnych przyrządach, które mają nam pomóc o wiele bardziej skutecznie ćwiczyć nie tylko na sali treningowej, ale też w domowym zaciszu.

Data dodania: 2021-04-02

Wyświetleń: 687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy uniwersalne przyrządy sprawdzają się w ćwiczeniach?

Szczególnie ten ostatni wariant jest popularny z uwagi na pandemię koronawirusa. Otaczamy się, więc rozmaitymi większymi lub mniejszymi urządzeniami, ale nie zawsze pamiętamy o tych klasycznych, które okazują się niezwykle skuteczne. To między innymi kettlebell, który robi prawdziwą furorę na całym świecie i również wśród polskich sportowców profesjonalnych jak też amatorów. Zanim jednak go kupimy, musimy wiedzieć, jak duże powinny to być odważniki siłowe w naszej sytuacji oraz jak najskuteczniej ćwiczyć.

Kettlebell, czyli klasyczne urządzenie do ćwiczeń

Nie każdy wie o tym, że kettlebells są znane od ponad 300 lat i były wykorzystywane do ćwiczeń w bardzo różnych częściach naszego świata. Wykorzystywane były one głównie przez zapaśników albo kulturystów. Współcześnie jednak są tyle popularne, że nawet gospodyni domowa może się nimi bez żadnego problemu posługiwać. Idea trenowania takimi odważnikami stała się na tyle powszechna, że co chwilę powstają coraz to nowe projekty i akademie sportu, które zajmują się stricte tylko i wyłącznie trenowaniem z wykorzystaniem kettlebells. Są one także wdrażane do rozmaitych metod treningowych jako element w przypadku wyspecjalizowanych sportowców. Nie są to produkty kosztowne i mogą być w efekcie wykorzystywane w warunkach domowych. Trzeba jednak zawsze pamiętać o bezpieczeństwie no i naturalnie zorientować się w tym, w jaki sposób najbardziej poprawnie możemy wykonywać takie ćwiczenia. Głównym plusem kettlebells jest to, że będą u mnie wszechstronnie oddziaływać na mięśnie naszego ciała. Jest to więc przyrząd uważany za uniwersalny, bo rozwijać będzie wiele partii mięśni, ale może zastąpić także mnóstwo innych przyrządów. Możemy, więc zyskać na przestrzeni i zostanie w portfelu nam więcej pieniędzy.

Dla kogo jest dedykowany trening kettlebell?

Jeżeli chodzi o wykorzystanie tego przyrządu, to nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Trzeba jednak naturalnie pamiętać o względach bezpieczeństwa szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi jakby nie patrzeć podnoszenie ciężarów. Musimy po prostu zachować zdrowy rozsądek tak samo jak winnych naszych aktywnościach życiowych. Do wszystkiego trzeba podchodzić racjonalnie. STS Betgames to fantastyczna zabawa o jakiej zawsze marzyłeś. Warto spróbować i cieszyć się z każdej wygranej. Nie inaczej będzie z ćwiczeniami. Kluczowe jest tutaj to, abyśmy jak najbardziej skutecznie dobrali obciążenie, adekwatnie do naszych możliwości, preferencji i oczywiście potrzeb. Możemy mieć bardzo różne, więc w wielu sytuacjach będą to działania typowo indywidualne. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych wyborów, to najlepiej jest po prostu skonsultować się z doświadczonym trenerem. To, co jednak wiedzą nawet amatorzy, to fakt, że ćwiczenia z kettlebell dedykowane będą z pewnością dla ludzi, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Tego rodzaju trening pozwoli nam zachować poprawną postawę, czyli proste plecy.

Wybór techniki i kettlebell

Ćwicząc z kettlebell będziemy więc musieli skoncentrować się na właściwej technice. Ćwiczenia z obciążeniem tylko wtedy będą realizowane prawidłowo, jeżeli zachowamy odpowiednią postawę. W przeciwnym razie narażamy się na kontuzję. Sam wybór obciążenia powinien być dokonany po konsultacji z wykwalifikowanym trenerem. Pod uwagę bierze się wagę ćwiczącego, szerokość palców, wiek i płeć.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena