Platformy wibracyjne zyskują coraz większą popularność, ponieważ są łatwe w użytkowaniu i sprawdzą się do ćwiczeń w domu. Nie trzeba wychodzić na siłownię ani męczyć się z ciężkimi sprzętami, aby poprawić wygląd swojej sylwetki. W tym artykule przeczytasz, czy warto zdecydować się na platformę wibracyjną i jakie są jej zalety.

Data dodania: 2021-03-22

Wyświetleń: 470

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

6 powodów, dla których warto kupić platformę wibracyjną

1. Różne możliwości ćwiczeń

Jedną z największych zalet platformy wibracyjnej jest jej różnorodne zastosowanie. Może ona być wykorzystywana do dowolnych ćwiczeń, zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Z tego powodu każdy może stworzyć taki plan treningowy, który będzie najbardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Ćwiczenia statyczne polegają na nieruchomym staniu na platformie, której wibracje poruszają mięśniami ciała. Można także wykonywać treningi dynamiczne, czyli włączyć do pracy na przykład ręce. Pomagają w tym specjalne linki, a także hantle. Można wykonywać przysiady, wykroki oraz skręty ciała.

2. Efektywność działania

Platforma wibracyjna poprawia efektywność każdego ćwiczenia, ponieważ jej wibracje pobudzają mięśnie do wydajniejszej pracy. Przede wszystkim jednak angażuje ona niemal każdą partię ciała. Generowane przez platformę wibracyjną drgania dostają się do większości mięśni i pobudzają je do wykonywania mimowolnych skurczów o częstotliwości ok. 30 - 40 razy na sekundę. W efekcie podczas treningu pracują praktycznie wszystkie włókna mięśniowe w każdej partii ciała. Dla porównania tradycyjne ćwiczenia pobudzają zaledwie ok. 50% mięśni. Dlatego trening z wibracjami jest skuteczny i szybko daje widoczne efekty i  dla osób, które chcą szybko uzyskać ładną sylwetkę dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z ćwiczeń na jakie pozwala platforma wibracyjna. Opinie konsumentów na temat tego sprzętu są również pozytywne, co wskazuje, że jest on wart zakupu.

3. Możliwość trenowania w domu

Wiele osób decyduje się na zakup platformy wibracyjnej dlatego, że można na niej ćwiczyć w domu, nawet podczas oglądania ulubionego filmu lub serialu. Sam trening nie trwa długo, zwykle składa się z kilku 10-minutowych sesji. Ćwiczenia wykonywane na platformie wibracyjnej nie wymagają siły i wysiłku, dlatego ciało nie poci się, jak podczas tradycyjnego treningu. Z tego powodu, ćwicząc w domu, nie musisz nawet przebierać się w specjalny strój sportowy.

4. Widoczne rezultaty

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej zapewniają widoczne rezultaty, które obejmują nie tylko smukłą sylwetkę. Oprócz spalania tkanki tłuszczowej, co dla wielu osób już stanowi dużą zaletę, urządzenie poprawia ogólną kondycję mięśni, zwiększa ich wydolność i wytrzymałość. Przede wszystkim jednak platforma wibracyjna, w przeciwieństwie do większości urządzeń do ćwiczeń w domu, wpływa nie tylko na tkankę tłuszczową i przyrost masy mięśniowej, ale także na wygląd skóry. Dzięki wibracjom jest ona bardziej napięta i jędrna. W efekcie zmniejsza się widoczność cellulitu, a sama skóra wygląda młodziej.

5. Platforma jest odpowiednia dla każdego

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej nie obciążają stawów, dlatego mogą wykonywać je nawet osoby po kontuzjach. Wiązadła i ścięgna stają się bardziej elastyczne, dlatego trening z wibracjami mogą przeprowadzać nawet osoby po 40. roku życia. Jedynymi przeciwwskazaniami są choroby serca i nowotworowe, a także zakrzepy, rany pooperacyjne i okres ciąży oraz połogu. Zaletą platformy wibracyjnej jest także możliwość korzystania z niej o każdej porze dnia, wystarczy wygospodarować kilkanaście minut swojego czasu. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które mają dużo zająć w ciągu dnia, ale chcą utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji. Nie trzeba już jeździć na godzinne treningi na siłowni, poświęcać czasu na bieganie, czy męczące zestawy ćwiczeń.

6. Poprawa kondycji oraz samopoczucia

Na platformie wibracyjnej można ćwiczyć w różnych pozycjach, zarówno na stojąco, jak i na siedząco. Dlatego trening dobrze oddziałuje na całe ciało. Ważne jednak jest to, że ćwiczenia na platformie wibracyjnej wpływają pozytywnie na samopoczucie. Nawet krótkotrwały trening zwiększa produkcję hormonów szczęścia, endorfin, które pozwalają poczuć się lepiej. Jest się pełnym energii, nie tylko ze względu na sprawne ciało, ale także dzięki lepszemu samopoczuciu. Ponadto ćwiczenia na platformie wibracyjnej wzmacniają cały układ krwionośny, poprawiając przepływ krwi w organizmie. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena